Вино, яке пив Ісус

Двічі Ісусові пропонували вино, коли Він був на хресті. Він відмовився від першого, але взяв друге. Чому так?

Перший випадок описаний у Євангелії від Марка, 15:23: «І давали Йому пити вина, із миррою змішаного, але Він не прийняв». Вільям Лейн пояснює це так: «Згідно з древньою традицією, шановані єрусалимські жінки готували наркотичний напій для тих, кого осудили на смерть, щоб зменшити їхню чутливість до нестерпного болю… Коли Ісус прийшов на Голгофу, Йому запропонували… вино зі смирною (миррою), але Він відмовився від нього, вирішивши в повній свідомості перенести всі страждання, які були Йому призначені.

Це перше вино, за своєю суттю, було пропозицією полегшити біль, скоротити шлях — ненабагато, зважаючи на жахливий біль на хресті, та все ж отримати певне полегшення. Але цю пропозицію Ісус відхилив, вирішивши «в повній свідомості перенести всі страждання, які були Йому призначені».

Другий випадок описаний у 35-36 віршах. Після того, як дехто з тих, хто стояв поруч, подумав, що він кличе Іллю, «один із них побіг, намочив губку оцтом, настромив на тростину, і давав Йому пити й казав: «Чекайте, побачимо, чи прийде Ілля Його зняти!» (Мр.15:36).

Лейн коментує: «Кислий винний оцет згадується в Старому Заповіті як освіжаючий напій (див. 4М. 6:13, Рут 2:14). І в грецькій, і в римській літературі це також поширений напій, який цінувався робітниками та солдатами, тому що втамовував спрагу більш ефективно, ніж вода, і був недорогим… Немає прикладів використання його з жорстокою метою. Тож це не  їдкий оцет, запропонований людьми на знущання. І слова: «Чекайте, побачимо, чи прийде Ілля Його зняти!», виражають сумнів. А запропонували ковтнути вина для того, щоб протримати Ісуса притомним якомога довше».

Отож, перше вино (змішане з миррою) призначалося для того, щоб притупити біль Ісуса, щоб не дати Йому в повноті пережити хрест. Від цього вина Він відмовився.

А друге (кисле) вино було Йому запропоноване для того, щоб «протримати Ісуса притомним якомога довше» і таким способом продовжити біль. Це те вино, яке пив Ісус.

Інші засуджені злочинці взяли б перше вино, щоб зменшити свої страждання, і відмовилися б від другого, щоб не продовжувати свого жахливого болю. Але Ісус ніяк не скорочував собі дорогу на шляху нашого спасіння.

На хресті Він випив вино гніву Свого Отця, призначене для найбільших грішників, і Він зробив це, щоб ми могли насолоджуватися вином любові Його Отця, приєднатися до Нього на шлюбній вечері Агнця, жити викупленими вічно в славній присутності Того, Хто не обирав легких шляхів, щоб спасти нас.

Девід Метіс 

14 квітня 2017 Опубліковано в категорії Проповіді Автор  Адміністратор Прочитано 114 раз(и)
Яндекс.Метрика
Crossway Logo
Розроблено в студії CROSSWAY