Коли ви воскресли…

«Отож, коли ви воскресли з Христом,
то шукайте того, що вгорі, де сидить Христос по Божій правиці.
Думайте про те, що вгорі…»
(Кол.3:1,2).

«Отож, коли ви воскресли з Христом, то шукайте того, що вгорі, де сидить Христос по Божій правиці. Думайте про те, що вгорі…» (Кол.3:1,2).

Мабуть, жодна з подій, що згадуються на сторінках Євангелії, не викликає стільки питань і роздумів, як подія воскресіння Господнього.  «Але дехто каже: як воскреснуть мертві, в якім тілі прийдуть?» (1Кор.15:35). Це викликало питання не тільки в людей, які Бога не знали, але й у духовно обдарованих християн у Коринті.

Для нас тепер дуже важлива порада ап. Павла віруючим у Колосах: «…коли ви воскресли з Христом, то…» Спочатку наголосимо на слові «коли?» — так, із знаком питання.

Отже, що в мені вказує на переміни від смерті до життя? Коли я воскрес? Мільйони людей, які рухаються, працюють, радіють, ворогують, які фізично живі, насправді ніколи не воскресали до життя для Бога. Чи може це стосуватися християн у наших церквах? Мабуть, що так! «Ти носиш ім’я, ніби живий, але насправді ти мертвий…» Це слово до служителя однієї з церков в Книзі Об’явлення. Тож чи воскреслий я насправді в очах Божих? Коли в моїй духовній сутності сталася переміна, що  на неї звернув увагу Господь, а потім і мої сусіди?

Визначальний орієнтир, що характеризує наше воскресіння, — це зміна  мислення, що практично повертає нас в русло  ходження перед Богом. Саме це сталося після воскресіння Христового з його учнями. «Тоді розум розкрив їм…» (Лк.24:45). Оновлений розум спрямовує людину на те, «що вгорі, де Христос». Наші думки, відомі нам і Богу, формують нашу духовну сутність. «Які думки в серці людини, така й людина», — авторитетно заявляє автор Книги Приповістей.

Отож, коли я воскрес із Христом, мій розум став просвітлений світлом Його воскресіння! Воно засяяло у всіх темних закапелках мого мислення — і помітним стало все бридке, негідне, горде, зіпсуте, що раніше було непомітним і таким, що зовсім не заважало «бути, як усі».  У переддень світлого воскресіння Христового варто ще раз перевірити себе: чи я воскрес з Христом, чи змінилися моє мислення й напрямок руху? Чи, можливо, я вдовольняюся новим рецептом тіста (паски), привітанням  «Христос воскрес», а далі знову сіро й нудно в душі? У цьому разі дуже актуальні слова апостола Павла: «Сплячий, вставай, і воскресни із мертвих!..» (Еф.5:14).

Сердечно вітаю всіх працівників місії, молитвеників і жертводавців — усіх Вас, шановні читачі! Благословень Вам у День Христового воскресіння і завжди!

Микола Синюк

14 квітня 2017 Опубліковано в категорії Проповіді Автор  Адміністратор Прочитано 154 раз(и)
Яндекс.Метрика
Crossway Logo
Розроблено в студії CROSSWAY