Як зрозуміти мислення невіруючих?

Я почав збирати Церкву Седдлбек, у якій нині служу, стукаючи в двері домівок у своєму районі й опитуючи невіруючих людей протягом 12 тижнів. Я записав у своєму блокноті п’ять питань, які використовував при цьому...

Чим довше ви віруючий, тим менше ви мислите, як невіруючий. Після вашого приходу до Христа ваші інтереси й цінності змінюються.

Оскільки більшу частину свого життя я був християнином, то я мислю, як християнин. Я не мислю, як невіруючий. А що ще гірше, я прагнув до мислення пастора – і це ще більше віддалило мене від того, щоб мислити, як невіруючий. Це означає, що я спеціально повинен змінювати механізми мого мислення, щоб мати зв’язок з нехристиянами.

Якщо поглянути на переважну частину церковної реклами, очевидно, що вона зроблена з погляду та міркувань віруючої людини, а не з погляду нецерковної. Коли ви побачите церковну рекламу, як от «Проповідь непогрішимого Божого Слова», то яка, на вашу думку, група людей зверне на неї увагу? Звісно ж, що віруючі!

Особисто я розглядаю непогрішимість Писання як незмінну істину, але нецерковні люди не розуміють навіть цього поняття. Якщо ви збираєтеся рекламувати й просувати вашу церкву, ви повинні вчитися думати й спілкуватися, як невіруючі. Духовна термінологія, настільки звична християнам, для нецерковних людей просто безглузда.

Я часто чую пасторів, які скаржаться, що нині невіруючі дуже закриті для Євангелії у порівнянні з минулим. Я не думаю, що це справді так. Більшою мірою їхня закритість є відповіддю на погану комунікацію.

Проблема полягає в тому, що наше послання всього-на-всього не підходить. Церкви повинні перестати казати, що люди закриті для Євангелії, і шукати шляхи того, як спілкуватися з ними на одній хвилі.

Не важливо, наскільки сильним та життєдайним є наше послання, — якщо ми віщаємо його на різних хвилях із невіруючими, такий підхід не принесе жодної користі.

Як нам навчитися розуміти невіруючих? Спілкуйтеся з ними! Одна з найбільших перешкод для євангелізації в тому, що більшість віруючих проводять свій час із іншими християнами. Вони зовсім не мають у своєму оточенні невіруючих друзів. Якщо ви не проводите час із невіруючими, то не зможете зрозуміти, як вони мислять.

Я почав збирати Церкву Седдлбек, у якій нині служу, стукаючи в двері домівок у своєму районі й опитуючи невіруючих людей протягом 12 тижнів. Я записав у своєму блокноті п’ять питань, які використовував при цьому:

1. Як ви думаєте, що є найбільшою потребою цього району? Це просте питання змушувало людей розмовляти зі мною.

2. Чи відвідуєте ви активно якусь церкву? Якщо вони казали, що так, я дякував їм і йшов у наступний дім. Я не ставив їм решти питань, тому що не хотів змазати результатів опитування думкою вже віруючих людей. Зауважте, що я не запитував: «Чи є ви членом церкви?» Багато людей, які востаннє відвідували церкву 20 років тому, усе ще залишаються членами тієї чи іншої громади.

3. Як ви думаєте, чому більшість людей не відвідує церкву? Таке формулювання виглядає не настільки загрозливим й агресивним, як: «Чому ви не відвідуєте церкву?» Нині багато хто відповість на це питання словами: «Це не ваша справа, чому я її не відвідую». Але коли я запитую, чому більшість людей не відвідують церкву, люди зазвичай розповідають про свої особисті причини того, чому вони самі не роблять цього.

4. Якби ви шукали церкву для відвідування, що б ви хотіли в ній побачити? Це просте питання допомогло мені зрозуміти хід думок невіруючих краще, ніж навчання в семінарії. Я  виявив, що більшість програм, які пропонують церкви, не можуть зацікавити нецерковних людей.

5. Що я можу зробити для вас? Яке пораду ви можете дати служителю, який справді хоче бути корисним людям? Це найголовніше питання, яке церква повинна ставити людям, які живуть у її районі. Вивчаючи Євангелію, я помічав, як часто Ісус запитував у різних людей: «Чого ти хочеш, щоб Я тобі зробив?» Він починав із потреб людини.

Це опитування було передруковане в десятках книг і статей. Декілька тисяч церков нині використовують ці п’ять питань у своєму оточенні. Одна деномінація, яку я консультував щодо використання цих питань, почала 102 нові церкви за один день! Якщо ви ще ніколи не опитували нецерковних людей у вашому районі, я наполегливо рекомендую вам зробити це.

Рік Уоррен

17 травня 2017 Опубліковано в категорії Проповіді Автор  Адміністратор Прочитано 50 раз(и)
Детальніше в цій категорії: « Божа музика ДУХ СВЯТИЙ — РЕФОРМАТОР »
Яндекс.Метрика
Crossway Logo
Розроблено в студії CROSSWAY