ВРЦіРО закликає Уряд припинити нав’язування гендерної ідеології в освіті

23.12.2019
0
315

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій висловила занепокоєння щодо підриву моральних основ виховного процесу в школах, що здійснюється за сприяння МОН під гаслами боротьби з дискримінацією.

У листах, підписаних Головуючим у ВРЦіРО єпископом Віталієм Кривицьким, спрямованих до Президента та Прем’єр-міністра України, наголошується на необхідності скасування атидискримінаційної експертизи підручників і освітніх програм через її ідеологічну заангажованість.

Як зауважує Рада Церков, у батьківської спільноти викликають занепокоєння програма для видавництв і авторських колективів «Створюємо недискрімінаційний освітній контент» та програма дистанційного курсу «Антидискрімінаційні лінзи: проекція на освіту» для підготовки антидискрімінаційних експертів, а також сама антидискримінаційна освітня експертиза, запроваджена наказом МОН України.

Раніше у зверненні до міністерства ВРЦіРО вже наводила перелік конкретних зауважень до антидискримінаційної експертизи та приклади її ідеологічної заангажованості, яка зневажає такі суспільні ідеали як повна сім’я з батьком і матір’ю, шлюб як союз чоловіка і жінки, релігійна самобутність українського народу, які захищаються Конституцією України.

Крім цього, сама гендерна ідеологія, на думку ВРЦіРО, є згубною для суспільства, оскільки підміняє поняття біологічної статі кількома десятками гендерів за принципом самоідентифікації. Такий підхід може мати негативні психологічні наслідки, особливо для дітей.

«Одним із пріоритетних завдань органів державної влади в умовах сьогодення вбачається сприяння зміцненню інституції сім’ї, поширення через освіту конструктивних сімейних цінностей, належне виховання молоді. Сім’я, материнство та батьківство, природні чоловічі та жіночі ролі є базовими цінностями українського народу, столітнім надбанням українського ментального простору» — наголошується у зверненнях ВРЦіРО.

Близько тисячі учасників мітингу, які зібралися 17 грудня 2019 року біля стін парламенту, окрім доопрацювання законопроекту № 0931 вимагали припинити впровадження гендерної ідеології в системі освіти України.

vrciro.org.ua

 Додати коментар

Пожертвувати