Честь чи безчестя?

31.10.2022
0
110

Глек був розбитий на дрібні шматочки. Нещадно. Розбитий так, що серед уламків його не знайшлося й черепочка, щоби взяти вогню з вогнища або зачерпнути води з водойми (див. Іс.30:14). Багато людей уявляють Бога саме таким, Який Сам допускає, щоб творіння було нещасним, занепалим, розбитим.

Це не так! Якось Бог сказав через пророка Ісаю: «Ви спираєтеся на обман і неправду». Це беззаконня – «як тріщина, що загрожує падінням, у високій стіні, руйнування якої настане раптово, у мить» (Іс.30:13). І Він Сам зруйнує її...

Буває, ми дивимося роками, як повзе тріщина по стіні, по серцю. Звикаємо. Нема страху. Звикаємо до гріха роками. Але небезпека тріщини — у раптовому падінні стіни. Господь сказав, що миттєво вірні будуть підхоплені на небеса. А тут каже, що миттєво зазнають руйнації навіть ті, хто називався посудиною, хто вважав себе міцним муром!

Як багато нині розбитих, але не святою смиренністю, а гріхом. Настільки розбитих, що їхні уламки не можуть втримати ні краплі води, ні вуглини від вогню. При цьому звинувачують Бога: «Ти мене розтрощив!» Ні! Не кидайся словами. Після пророка Ісаї служив Єремія, і він сказав від Імені Бога: «Ось що глина в руці горщика, то ви в Моїй руці» (Єр.18).

Після цього прийшов не просто пророк, а Сам Божий Син. Він дав надію, прощення.

Земля ще крутиться. Крутиться й кружало Святого Гончара. Світ палає вогнем безчестя та гріха! Як же зберегти себе у святості та честі? Відповідь — віддати себе, як м’яку глину, в руки Христа. Голгофа воскрешає поле горщечника, заповнене уламками.

Господь прийшов, щоб ми не були черепками, які не можуть тримати води. Він сказав: «У того, хто вірить у Мене, потече жива вода, річки живої води». Господь прийшов, щоб ми були не просто уламками, які не можуть втримати й жарини вогню, а людьми, хрещеними Духом Святим і вогнем! Людьми святості та честі, наповненими, як цілі посудини, водою життя та вогнем сили!

Тріщини, руйнування, безчестя — це не твоя доля!

Святість, служити в честі й радості, бути цілісною людиною з прекрасним застосування — ось доля від Христа, твоя доля. Не мирися з тріщиною, не дай цій небезпечній щілині зруйнувати твою душу! Цілісність у Христі — ось шлях!

Віра РадіоноваДодати коментар

Пожертвувати