Коли батьки ранять: як діяти дітям?

30.11.2022
0
379

Зазвичай батьки бажають добра своїм дітям. Але іноді, на жаль, трапляється й так, що батьки можуть ранити вас своїми словами чи вчинками. І це вкрай боляче, прикро і гірко. То як діяти?

Насправді неможливо дати відповідь, яка годиться для всіх таких випадків, — потрібно розбиратися в кожній ситуації зокрема. Але можна вималювати принципи поведінки, які допоможуть рухатися у правильному напрямку.

І найперше треба зрозуміти, що іноді батьки ранять лише тому, що ніхто не вчив їх правильно справлятися з емоціями. І їхніх батьків ніхто не вчив. І батьків їхніх батьків... І насправді вони так виливають свій біль через свою недосконалість (бо інакше не вміють).

А зрозумівши; це, потрібно простити. В Імʼя Ісуса. Щиро. Так Богові і сказати: я прощаю батькам за весь біль, всі прикрі слова, за все-все... І попросити Його допомогти батькам зрозуміти, де вони поводяться неправильно і як потрібно поводитися.

Відповідальність дітей — не змінювати батьків, а виконувати 5-ту заповідь. Тобто любити, шанувати, бути уважними до їхніх потреб, спілкуватися.

Шануючи батьків (якими б вони не були) — ви робите все це не лише для них, а й для себе — бо сієте у свою старість. (Так-так, ви постарієте, хоча сьогодні, може, у це й нелегко повірити). І жати ви будете значно більше, ніж сієте. Тому сійте мудро.

І ще кілька порад.

Просіть Бога допомогти вам попри все бути доброю дитиною для своїх батьків.

Моліться за батьків і благословляйте їх (тобто промовляйте в їхнє життя добрі слова, навіть якщо від них добрих не чуєте).

Свій негативний досвід використайте правильно — вчіться, якими не треба бути зі своїми дітьми. І просіть Бога навчити вас бути добрими батьками. Бог часто вчить через Своїх мудрих людей. Просіть, щоб і у ваше життя він послав людину, яка стане для вас мудрою наставницею, духовною мамою.

Але якщо у вашій ситуації мова йде про насилля з боку батьків — фізичне, емоційне чи сексуальне — негайно шукайте допомоги в компетентних людей чи служб.

І повірте: Бог може і хоче вам допомогти. Так, як допоміг вже багатьом. Але це процес, і займе він не один день. Тому налаштуйтеся на цей процес і старайтеся хай там що бути добрими дітьми.

5-та заповідь має чудову обітницю. Бажаю, щоб вона повністю виконалася і у вашому житті!

Людмила Бендус

 Додати коментар

Пожертвувати