Кожен сам за себе
Як правило, на самих себе ми звертаємо увагу перед дзеркалом, коли вранці чистимо зуби чи голимося. Декілька думок із цього приводу. Об’єкт наших роздумів – зокрема кожен із нас. Кожна людина особисто відповідальна перед Богом. Поміркуймо над цим.
1. «Тому кожен із нас сам за себе дасть відповідь Богові» (Рим.14:12).
Виявляється не батьки, не сусід, не священник, не президент – я сам за себе відповідатиму перед Богом. Це моя персональна відповідальність. Це серйозно!
2. «Бо кожен, хто сам себе підносить, буде понижений…» (Лк.14:11).
Це не стосовно передвиборчої агітації, це про мою позицію в сім’ї, школі, на роботі, суспільстві. Це про витончену форму гордості в будь-якій сфері. Ключові слова – сам себе!
3. «Коли б ми судили самі себе, то не були б судимі…» (1Кор.11:31). Це шанс – одягнути мантію судді й подивитися на себе збоку. Не варто очікувати Верховного Суду (не плутати з Верховним Судом України) Єдиного законодавця й Судді – Бога. Апеляції не буде. Буде справедливий вирок. За краще цей вирок винести собі самому, а простіше кажучи – покаятися. Адвокат – Христос – прийме твою апеляцію.
4. А тепер про найнеприємніше – сам себе обманув. «Не обманюйтеся, Бог осміяний бути не може… (Гал.6:7). Обман – завжди неприємно. Коли обманюють вороги – важко, але… коли друзі – нестерпно важко, адже довіряв, як собі. Особливий різновид обману – це коли сам себе обманув! Самообман! На кого ремствувати, кому жалітися, у кого шукати правди? Сам себе – це найгірше.
Особливо коли йдеться про стосунки з Богом. Саме в цій сфері є величезна небезпека самообману. Вам це знайоме: «Я не вкрав, не вбив, не спалив, що всім, те й мені…»? Проте не обманюй сам себе – з Бога насміятися не можна.
5. «Він умалив Самого Себе, прийнявши вигляд раба, ставши подібним до людини; і подобою ставши, як людина» (Фил.2:7). Це Христос. Він не мав потреби Себе підвищувати, Він – Найвищий у всьому. Він Бог! Але Він Сам Себе понизив до рівня раба, який прислуговує. У Його пониженні одна-єдина ціль – підвищити нас до рівня синів і дочок Божих!
«Що нам робити?» — одного разу запитали люди Івана Хрестителя. Відповідь була дуже простою – «Покайтеся!»
Подивися сам на себе, а ще на Довершителя віри – Христа. Він чекає твого покаяння!