П'ять порад під час потрясіння

31.08.2022
0
299

За кілька місяців війни ми пережили неймовірний стрес і ряд психологічних травм. При цьому хтось здатний швидше вийти з шокового стану, а хтось наче «застряг» і знову прокручує в пам’яті пережите потрясіння. Що з цим робити? Як вибратися з замкнутого кола болючих спогадів?

Порада 1

Виливайте свій біль перед Господом.

Біблія каже: «Блаженні ті, що плачуть, бо вони будуть утішені». Тому будьте чесними зі своїми емоціями, не пригнічуйте їх, а перетворюйте в щирі молитви.

Порада 2

Не дозвольте проблемі змінити ваш погляд на себе.

Травматичний досвід нав’язує людям певне світосприйняття: «Тепер ти — жертва, біженець, постраждалий…» Однак у першу чергу ви — це не те, що з вами трапилося, а Боже творіння та Його дитя.

Порада 3

Вірте, що пережите вами не було даремним.

Ви не можете переписати власну історію. Але можете дати їй новий заголовок. Наприклад, замість «Я не бачу, як далі жити» проголосити: «Я не знаю як, але Бог може обернути це зло на благо».

Порада 4

Не піддавайтеся безпорадності та апатії.

Є речі, яких ви вже не можете змінити. Але є й те, що досі у ваших силах. Тому сконцентруйтеся на тому, що можете робити прямо тут і зараз.

Порада 5

Продовжуйте мріяти!

Щоб вибратися зі стресу, нам вкрай потрібна яскрава картина майбутнього. Ідучи на хрест, Ісус бачив перед собою не лише смерть, але й славне воскресіння та спасіння тисяч людей.

Тож пам’ятайте: останнє слово завжди за люблячим Господом.

Микола СавчукДодати коментар

Пожертвувати