Розп’яття: через що пройшов Ісус?

22.04.2022
0
572

Розп’яття було винайдено персами в 4-му столітті й вдосконалено римлянами в 1-му столітті до нашої ери.

Розп’яття — найболючіший метод позбавлення життя, винайдений людиною. Так страчували насамперед чоловіків, винних в особливо тяжких злочинах.

Розп’яття передвіщало страшну, довгу й болісну смерть. Проте Ісус відмовився пити знеболююче вино, відповідно до Своєї обіцянки: «Кажу ж вам, що віднині не питиму Я від оцього плоду виноградного аж до дня, коли з вами його новим питиму в Царстві Мого Отця» (Мт.26:29).

Будучи прибитою до хреста, людина перебувала в неприродній для її анатомії позі. Коліна були зігнуті під кутом приблизно 45 градусів, і вся вага припадала на м’язи стегон, що призводило до сильних скорочень м’язів стегон і литок.

Тіло спиралося на ноги, пробиті цвяхом. Оскільки м’язи нижніх кінцівок починали слабшати, вага тіла переносилася на зап’ястя, руки та плечі. Тому невдовзі плечові, ліктьові кістки випадали з суглобів або ламалися.

Після цього вага тіла тиснула на великі грудні м’язи, стискаючи грудну клітку, тому вона утримувалася в положенні максимального вдиху. Для видиху Ісус повинен був перенести вагу на ноги, пробиті цвяхом, щоб підняти Своє тіло й таким чином опустити груди й випустити повітря з легень. Проблема полягала в тому, що зробити це було нелегко. Його рухи вгору й вниз по хресту викликали нестерпний біль у зап'ястях, стопах, зламаних ліктях і плечах. Тому дихання асоціювалося з нестерпним болем у поєднанні з постійним страхом задухи.

Крім того, усе Ісусове тіло кровоточило від ран, завданих бичуванням, накладенням тернового вінця, проколюванням зап’ясть і стоп, ранами від падінь і побоїв на шляху на Голгофу. Тіло було сильно зневоднене, а його кров’яний тиск небезпечно падав. При цьому пульс навпаки був надмірно швидким.

Через збільшення інтенсивності серцебиття та збільшення кількості рідини в перикарді серце Ісуса буквально розірвалося. Ймовірно, це стало причиною Його смерті. Близько третьої години дня Ісус сказав: «Тетеластай», або «Звершилось». У той момент він віддав Свій Дух і помер.

Ісус помер через шість годин найболючіших і найжахливіших тортур, які коли-небудь були винайдені. Він помер, щоб звичайні люди, такі, як ми, могли потрапити на небо. Усе, що він очікує від нас, — щоб ми любили Його, свого Господа, свого Бога, всім своїм серцем, всією душею, всією своєю силою та всім своїм розумом!

Невже ми не можемо зробити для Нього хоч стільки?

Яцек Янушевські, poznajpana.plДодати коментар

Пожертвувати