Ти ще й досі любиш темряву?

30.11.2022
0
606

Проходячи незвичні обставини, а саме планові, аварійні, спеціальні екстрені відключення електроенергії, ми починаємо розуміти багато важливих речей. Старші люди їх і так розуміли, а для молодших багато що доводиться переосмислювати. Напевно, кожна сім’я відчула незручності, коли відключають світло. Тепер про це всі говорять і думають.

Тому я хотів би провести деякі аналогії з тими речами, які ми сьогодні починаємо розуміти в земному житті й перенести їх у духовну площину. Але спершу наведу два тексти із Божого Слова:

«Я  Світло, що прийшло у світ, щоб усякий віруючий у Мене не перебував у темряві» (Ів.12:46).

«…ви були колись темрявою, а тепер  світло в Господі; поводьтеся як діти Світла» (Еф.5:8).

Духовний світ ділиться на дві діаметрально протилежні площини — світло і темрява. Життя у світлі — це життя в правді, мирі, благодаті; життя в темряві — це життя в страху, обмані, рабстві гріха.

Які ж уроки ми починаємо розуміти, переживаючи відключення світла, та як їх перенести в духовну площину?

1. Ми починаємо розуміти необхідність світла.

Коли воно є, то ми не цінуємо його. Але коли світла не стає (на вулицях, у будинках), ми починаємо розуміти, як це класно «ходити, жити у світлі». Вперше я це помітив, коли на початку війни було рекомендовано не включати по вечорах світло. Живучи на п’ятому поверсі, я звик бачити перед очима нічне місто у вогнях. Тепер воно було вкрите абсолютною темрявою. Небезпечно було ходити й по вулицях…

Кількість аварій на дорогах збільшилася в рази. Лише за останній місяць відбулася така кількість аварій, як загалом від початку року. Бо не освітлюються дороги… А тепер подумайте: яка кількість «життєвих аварій» траплялася б у світі, якби на землі не було світильників Божих… Світильником цим є Слово Боже й Церква – віруючі люди. Саме вони стримують світ від хаосу й повної розбещеності. Уже давно міг би бути Содом на землі, якби не Церква.

Згадай, яким було твоє життя в темряві. Ти жив в невизначеності, а, може, і в залежностях різних. Тепер вже багато років ти живеш у світлі. Цінуй цим. Можливо, ти й досі живеш у темряві?

«Я Світло, що прийшло у світ, щоб усякий віруючий у Мене не перебував у темряві», «ви були колись темрявою, а тепер  світло в Господі; поводьтеся як діти Світла». Завдання кожного з нас — через поведінку освітлювати місцевість.

2. Ми навчилися ефективно користуватися світильниками.

Неважливо, чи це свічка, чи це якась діодна лампа на батареї — ми намагаємось поставити їх в такому місці, звідки максимально освітлювалася б кімната. Ми пробуємо, де краще поставити.

Також ми стараємось раціонально використовувати світильник. Знаючи те, що на батареї він може пропрацювати якийсь обмежений час, ми не витрачаємо заряд у холосту.

Чому ми забуваємо про це, говорячи про духовне життя?

«Ви  світло світу. Не може сховатися місто, розташоване на вершині гори. І, запаливши світильник, не ставлять його під посудину, але на свічник; і світить усім, хто в домі. Так нехай світить світло ваше перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла та прославляли Отця вашого, Який на небесах!» (Мт.5:14-16).

Розуміючи те, що твоє життя має обмежений ресурс («батарейки скоро сядуть»), поспіши ефективно світити. Не витрачай свої сили, свою енергію даремно. Подумай, як максимально ефективно ти міг би ширити Світло Христове.

3. Ми починаємо розуміти, як важливо мати запас електроенергії.

Уже давно радять мати заряджені повербанки, ліхтарі, батарейки, щоб на момент відключення світла не опинитися в безнадії. Тоді хтось прислухався, а хтось ні, а тепер це розуміють усі.

Читаю в новинах, що «продажі генераторів зросли в 10 разів, а повербанків — у 16». Люди бояться, щоб якогось дня не залишитися без жодного запасу електроенергії. Напевно, у кожного є якісь і свічки вдома…

Духовна істина ще більш важлива: важливо мати запас оливи, щоб у відповідальний момент твій свічник не згас. Але на це немає такого попиту…

Пам’ятаєте притчу про мудрих і немудрих дів?

«Нерозумні ж сказали мудрим: «Дайте нам вашої оливи, бо наші світильники гаснуть». Але мудрі відповіли: «Щоб часом не було недостачі у нас і у вас, підіть краще до продавців і купіть собі». А коли пішли вони купувати, прийшов наречений, і ті, готові, увійшли з ним на весілля, і двері були зачинені. А пізніше приходять і інші діви, говорячи: «Пане! Пане! Відчини нам!» Він же сказав у відповідь: «Істинно говорю вам: не знаю вас». Отже, пильнуйте, бо не знаєте ні дня, ні години, коли прийде Син Людський…» (Мт.25:8-13).

Коли ми прислухаємося до порад світських людей, то прислухаймося й до поради Ісуса: «Нехай стегна ваші будуть підперезані й світильники запалені» (Лк.12:35).

Ти ще й досі любиш темряву? Христос — Світло, що прийшло у світ, щоб людина не перебувала в темряві. І ми були колись у темряві, але тепер — у світлі. Таке життя набагато краще! Цінуймо Світло і несімо його іншим.

А насамкінець — ще одне запитання для роздумів: усі готуються до зими, та чи ви готуєтеся до вічності? Адже до неї також треба готуватися… Як? Читайте Біблію…

Олександр Геніш, «За віру євангельську»

 



Додати коментар

Пожертвувати