Як подолати страх перед майбутнім?

30.03.2023
0
670

Під час війни люди переживають страх. Це нормально, але важливо не дозволити страху заполонити розум. Порадами про те, як боротися зі своїми страхами ділиться директор Відділу освіти УЦХВЄ Віктор Вознюк.

Порада 1

Пам’ятайте, що страх є в кожної людини. Безстрашний не той, хто нічого не боїться, а той, який між своїм страхом і надію на Бога обирає Бога.

Порада 2

Не моделюйте у своїй увазі того, що ще не сталося. Багато людей під впливом різних подій та інформації моделюють песимістичний сценарій подальшого життя. Проте найстрашніше зазвичай стається в житті небагатьох людей. Тому у вас є шанс це оминути, особливо тоді, якщо ви християнин.

Порада 3

Дотримуйтеся інформаційної гігієни.

Якщо систематично отримувати негативну інформацію, яка містить у собі загрозу вашій безпеці, прийде страх. Варто фокусуватися на позитиві. Читайте, слухайте та дивіться те, що підбадьорює та надихає навіть під час війни.

Порада 4

Коли приходить страх, ставте собі запитання: «Чому мені страшно? Чи це означає, що зі мною обов’язково щось трапиться?» Роздумуйте тверезо. Намагайтеся отримати неемоційні, а раціональні відповіді.

Якщо самотужки розібратися складно, зверніться по допомогу до зрілого душеопікуна.

Порада 5

Не забувайте досліджувати Біблію. У миті, коли страх долає вас, цитуйте тексти, у яких йдеться про страх і перемогу над ним. «Бо не дав нам Бог духа страху, але сили, і любови, і здорового розуму» (2Тим.1:7). «Страху немає в любові, але досконала любов проганяє страх геть, бо страх має муку. Хто ж боїться, той не досконалий в любові» (1Ів.4:18).

 Додати коментар

Пожертвувати