За мить до перехрестя

30.06.2020
0
451

Уявіть собі, що ви під’їжджаєте до перехрестя, яке регулюється знаками ПДР, скажімо, світлофором. Горить червоний сигнал, і ви прекрасно розумієте, що це значить. Більше того, ви, як свідомий, порядний і законослухняний громадянин, цілком серйозно настроєні адекватно реагувати — і тиснете на гальма свого автомобіля. Вам абсолютно непотрібні неприємності у вигляді ДТП, розбитої машини, чи, не дай Боже, травм власного чи чийогось здоров’я.

Усе логічно й правильно, правда ж?

Але дозвольте додати декілька штрихів до нашої ідеальної картини. Скажіть, що відбудеться далі на нашому перехресті, якщо гальмівна система дуже давно не ремонтувалася й просто не працює? І гума на колесах не відповідає сезону й зовсім «лиса»? А ще ми наближаємося до перехрестя надто швидко, і за двадцять метрів до нього на табло все ще 100 км/год?..

Ви вже здогадалися, до чого я веду?

Так, ситуація зрозуміла навіть тим, хто ніколи не сидів за кермом. Суть історії в тому, що перехрестя ми проїдемо саме так, як нам дозволять усі перераховані умови!

Щоб уникнути неприємностей і проїхати спокійно, без зайвих пригод, не достатньо бачити світлофор і розуміти, що означають його кольори, не достатньо навіть щирого бажання дотриматись правил. Є ще деякі досить важливі речі, ігноруючи які, ми можемо створити катастрофу як для себе, так і для інших людей.

 «За мить до перехрестя» ми стаємо залежними від усіх чинників, які передували ситуації.

Я пам’ятаю, коли посеред осені раптово вдарив мороз і випав сніг, а я не встиг поміняти гуму на колесах своєї автівки. І ось, приклавши всі зусилля і досвід, усе бажання проїхати гарно й спокійно, тільки чудом вдалося уникнути аварії. Я до сьогодні пам’ятаю неприємне відчуття, коли кермо перестає реагувати на твої дії й авто живе «своїм життям», і ти нічого не можеш зробити, опинившись у повній залежності від ожеледиці й літньої гуми на колесах машини…

А тепер подивімося на наш сюжет як на аналогію того, що відбувається в нашому житті, на перехрестях наших доль, а зрештою — це торкається й вічності наших душ…

Ніхто не планує й не бажає катастроф у своїй долі. Усі перехрестя свого життя ти хотів би проїхати спокійно, без каліцтв і біди.

Підліток, беручи сигарету чи склянку пива, зовсім не має наміру в 22 роки стати хронічним п’яницею.

Одружуючись, молоді люди не планують розлучення, як і регулярних скандалів, бійок чи зрад.

Народжуючи дітей, ми хотіли б, щоб вони виросли порядними людьми й мали щасливу долю…

Навіть йдучи в бізнес чи політику, дехто щиро хотів би допомагати іншим, робити добро, не красти й не зраджувати друзів і країну.

Ми не плануємо наших хвороб, і нам зовсім не хочеться помирати… Або ж прийти до такого стану, коли не хочеться жити…

Так, ми говоримо про залежність від передумов, які ми так часто ігноруємо, та саме вони визначають, як ми проїдемо чергове перехрестя, і як взагалі пройде наше життя!

Ми не здатні любити, якщо серце порожнє і в ньому давно ніхто не наводив порядок.

Ми не можемо зупинитися навіть перед страхом наслідків своїх учинків!..

Чому? Діє той самий закон передумови визначають твою траєкторію на кожному перехресті. Якщо серце занедбане, не з’єднане з Богом вірою в Ісуса Христа, не очищене від гріховних думок і бажань, не змінене Божим Духом ти приречений: ці надважливі передумови визначать твою долю.

Але є ще один момент, який кожному з нас доведеться прожити особисто, — після смерті стати перед Вічним Богом. Так, наша душа — вічна, і одного разу закінчиться це тимчасове земне життя, і вічність стане реальністю для тебе.

До речі, як ти плануєш провести вічність? Правда, як?

Ніяк? Зовсім не плануєш? Не віриш у вічність? Можливо, розраховуєш, що якось воно буде?

Не варто розраховувати на «якось воно буде».

Подбай сьогодні про своє завтра. Подбай про вічність своєї душі. Нехай чисте серце, світлий розум, щира й глибока віра в Бога будуть визначальними чинниками твого життя й твоєї вічності!

Павло Федорук



Додати коментар

Пожертвувати