Євангелія — дітям

03.09.2019
0
332

Ми вже певний час працюємо на Сумщині, на північному сході нашої країни. Служимо в різних напрямках. Тепер велику увагу приділяємо роботі з підростаючим поколінням. І я хотів би трохи розповісти про цей напрямок роботи, у якому ми бачимо Боже благословення.

Розпочинали цю роботу з мінімальним набором інструментів та інвентарю. Починали з того, що приходили у двори й проводили з дітьми ігри, розіграші, а потім розмовляти з ними. Ми помітили, що це має відгук у дітей, які збиралися довкола нас великим групами, збігаючись із оточуючих будинків.

У міру зростання нашої активності Бог почав благословляти нас різноманітним інвентарем. Тепер завдяки Богові та небайдужим людям ми маємо надувні батути, гірки, апарат для виготовлення солодкої вати. І можемо робити цю справу з більшим масштабом і більшим розмахом.

Які переваги всього цього? По-перше, плюси в тому, що ми робимо це безкоштовно, на противагу іншим громадським організаціям, які використовують усі ці засоби як комерційний складник. Про це люди дізнаються і передають один одному.  По-друге, ми робимо це для дітей, а не для дорослих. І робимо це передусім не в самому місті, а у селах, де ніяк не організовується дозвілля для дітей — клуби поруйновані, дитячих майданчиків немає. Школа цим не клопочеться, бо там і так вистачає своєї роботи. Тому діти охоче приходять до нас, беруть активну участь у різних заходах. Усі наші локації просякнуті духом Євангелії. Ми проводимо з дітьми різноманітні тематичні бесіди. Діти можуть пострибати на батуті, постріляти з лука, полазити на гірках, пограти в різні спортивні чи інтелектуальні  ігри, але разом із тим вони вивчають християнській пісні. Також у нас є обов’язкова станція, де діти вивчають біблійну історію, яка підводить їх до розуміння суті приходу на землю Ісуса Христа. Усі ці локації завершуються великим заходом, у якому беруть участь діти, батьки, вчителі, якщо ми це робимо в школі. Там наші слухачі можуть почути вістку про спасіння. Крім того, після цих заходів ми роздаємо різноманітну дитячу християнську літературу. Діти підходять, беруть матеріали, які ми їм пропонуємо, ми за них молимося й благословляємо їх.

Так склалося, що вже кілька років поспіль нас запрошують підтримати проведення пришкільних таборів у різних селах. Нас запрошують учителі, яким у селах бракує ресурсів та ідей для проведення табору протягом трьох тижнів. Тому зазвичай один тиждень виділяють нам, а самі педагоги разом із дітьми освоюють заплановану нами програму. З року в рік ця програма розширюється  й удосконалюється, і ми бачимо успіх у цьому.

У місті діти теж активно відгукуються на наші заходи. Коли ми розставляємо свої батути та гірки, а також автомат із солодкою ватою, довкола нас збирається багато дітлахів. Вони вишиковуються в чергу, і в той час, поки вони чекають на свою порцію вати, ми вмикаємо християнську музику або співаємо самі. А в кінці проводимо євангелізаційну програму.

Я хочу зазначити, що соціальна робота, зокрема робота з підростаючим поколінням, дуже затребувана в нашій країні. Тому ми використовуємо цей вакуум у нашому суспільстві для того, щоб більше й більше розказати дітям про Ісуса Христа. Бачимо, що нині ця робота шириться, нашу ідею підхопили інші церкви, і в нашій області ця робота організована у доволі широкому масштабі.

Завдяки цьому ми отримали можливість у кількох селах започаткувати церковні зібрання. Разом із заходами для дітей ми проводимо спілкування з батьками та іншими дорослими жителями села, які цікавляться нашою працею. Вони хочуть продовження цих спілкувань, оскільки три дні, які ми можемо провести з дітьми в кожному селі, — це дуже мало. Тому ми домовляємося про регулярні зустрічі з цими людьми.

Іноді про успішні справи ми кажемо, що Бог відкриває перед нами двері. А тут, як зауважив один пастор, дверей узагалі немає — приходь і роби.

У кінці 1990-х на початку 2000-х дуже популярною була робота в інтернатах. Тепер, на мою думку, діти в інтернатах мають достатньо: вони навіть подарунками перебирають. Також є люди, які проповідують їм, і вони чують про Бога. А от коли приїжджаєш у віддалені села, особливо до дітей із малозабезпечених сімей, то відчуваєш, що це саме те місце, де є велика потреба. Тому використовуйте цю можливість!

Валентин ЯрошенкоДодати коментар

Пожертвувати