Євангелізаційна фотозона

01.03.2021
0
95

Хочу поділитися подіями останніх трьох місяців. У кінці 2020 року ми готувалися до зустрічей з дітьми. Традиційно даруємо перед Різдвом солодкі пакунки. Закупили цукерки і за декілька ночей зробили 175 пакетів.

Але в нас ще не була готова програма зустрічі. Після минулорічних різдвяних квестів очікували, що прийдуть нові діти. Ми молилися і хотіли зацікавити їх приходити і після канікул. Підібрали для програми ігри, підготували різдвяну історію, нагороди за активність у квестах. У кожному селі, де ми побували, дітям було цікаво, з ними легко було спілкуватися. Познайомилися з новими дітьми, запросили їх на наступні зустрічі.

До Різдва лишалося декілька днів і ми пішли привітати місцеву владу, подарували листівки та календарі від церкви. Попереду місіонерську команду чекала не одна євангелізація з нагоди свят, тому ми замовили 4000 календарів та 4000 газет «Жива надія». Біля пирятинського дому молитви встановили різдвяні композиції та фотозону для мешканців міста — дерев’яні фігури Йосипа, Марії, Дитини. Але найбільше привертали увагу людей живі вівці. Цього року це було практично єдине різдвяне дійство на весь район. Тому цілі сім’ї приїжджали до церкви, щоб подивитися і зробити фото. Місіонери та інші брати і сестри зустрічали людей розповіддю про різдвяні події, дарували газету чи календар. Для дітей було організоване рукоділля, і вони власноруч виготовляли сувенір, який нагадуватиме про Різдво.

Цього року нам у благовісті допомагали друзі з Волині — вони служили співом на кожному різдвяному заході. Біля різдвяних декорацій їх залюбки слухали діти і дорослі. Також разом з ними ходили по домівках вітати з Різдвом.

Відвідали самотніх, літніх, людей з інвалідністю, дітей-сиріт, сім’ї в тяжких життєвих обставинах. Адреси нам надала влада міста. Кожного привітали, подарували солодощі або продуктові набори, газети, календарі. На жаль, не до всіх змогли потрапити, але загалом охопили 50 дітей і 20 дорослих. До решти плануємо навідатися згодом. Під час різдвяного богослужіння було приємно бачити багато нових людей — кого ми відвідували чи зустріли біля різдвяних декорацій. Декілька людей навернулися до Бога, з чого ми дуже радіємо.

Після завершення різдвяних дійств ми ще деякий час роздавали газети, розвозили продуктові пакети та одяг. Таким чином познайомилися з багатьма сім’ями, які потребують підтримки і допомоги. Благовістимо і молимося за них.

Зустрічі для дітей та підлітків по селах почалися відразу після нокдауну. Одночасно почалися сильні снігопади, через які було дуже важко діставатися до деяких сіл. До того ж, в нас не стало транспорту, яким користувалися раніше. А от дітям не страшні ні снігопади, ні морози — вони полями добиралися на уроки. Тому ми старалися дістатися вчасно, аби вони не мерзли під зачиненими дверима дому молитви.

Розпочали уроки у звичному для дітей форматі — ігри, пісні, біблійні історії. Також додали цікаві експерименти — вони дуже сподобались дітям під час різдвяних квестів. До речі, завдяки квестам недільні школи поповнилися новими дітьми. Зараз у дітей проходить тиждень ярмарків. Вони назбирали під час квестів бали, виконуючи різні завдання, і зараз мають змогу обміняти їх на призи. Ми закупили різні канцтовари, іграшки, солодощі. Також маємо дитячі книги, футболки, зубні щітки, пасту. Провели ярмарок лише в одному селі і помітили, що діти «купляють» більше одяг та засоби гігієни, ніж іграшки та солодощі… Ярмарків у інших селах поки що не вдалося провести через погоду. Дороги настільки замело, що неможливо дістатися до сіл взагалі. Діти на наших зустрічах молилися, щоб випало багато-багато снігу (на той час його не було). І ось результат…

Поки зустрічі припинилися, ми зробили конкурс на знання віршів з Біблії. Вчимо вірш вдома напам’ять, потім публікуємо його в інтернеті. Діти за бажанням теж вчать цей вірш, висилають нам звіт і отримують за це додаткові бали. Ідея усім сподобалася. Шкода лише, що не у всіх є інтернет. Боже Слово — надійний орієнтир в житті, хай воно допоможе дітям приймати правильні рішення.

Підліткові зустрічі зараз мають найбільшу активність в селах. Костя завжди готує для них цікаву програму, піднімаючи актуальні для дітей теми, підбираючи цікаві пісні та ігри. Вдома підлітки опрацьовують підготовані для них плани читання Біблії з питаннями для роздумів до кожного віршу. Радіємо, що хлопці та дівчата охоче проходять ці плани та діляться своїми роздумами в них. Також на зустрічах вони вчать один одного грати на гітарі. Серед них навіть виявилися поети, які пишуть вірші про Бога.

Підлітки з церков Гребінківського та Пирятинського районів захотіли також брати участь в служінні своїм одноліткам. Вони їздять з нами, вчаться проводити зустрічі під наглядом Кості. Крім того, навіть невоцерковлені підлітки виявляють бажання допомагати в проведенні заходів. Через таку активність підліткових зустрічей стало більше.

На жаль, в одному з сіл (Сасинівці) так і не вдалося розпочати зустрічі — вкотре зламався котел, і дім молитви лишився без опалення. Він щороку виходить з ладу, і цього разу ми вирішили не тільки його полагодити, але і придбати буржуйку — як запасний варіант. Це проста, економічна, з гарною тепловіддачею опалювальна система на дровах. Вона вже у домі молитви, тільки потрібно все встановити і налаштувати.

Хоча заметіль, і ми не можемо виїхати до дітей, стараємося все одно не сидіти на місці. Є багато тих, кого потрібно провідати, купити продукти, передати одяг, Біблії. До нас звертаються багато сімей та самотніх людей з проханням допомоги.

Нещодавно мали місіонерську зустріч. Молилися один за одного та за усіх, хто підтримує наше служіння, дякували Богу за покликання. Скоро весна і хочеться багато встигнути — дитячі, підліткові служіння, пасхальні євангелізації та підготовка до таборів…

Тетяна Маринич, Полтавська область, уривок з листаДодати коментар

Пожертвувати