Час змін і перетворень

30.04.2020
0
268

Як і всюди — в Україні і всьому світі — маємо карантин зі строгими заходами і обмеженнями. Це ускладнило проведення богослужінь та відвідування літніх людей. Проблема — загальний страх і тиск. Добре, коли люди духовно зросли і можуть стійко проходити випробування. Деяким потрібна підтримка, хтось повертається в звичайний світський ритм життя без надії на Бога. Молимося і спілкуємося з людьми. Хай збереже і помилує Господь! Для всіх, як ми бачимо, настав час іспиту. Здамо чи ні — залежить від того, як до нього готувалися, і в яких були стосунках з Учителем.

7 березня 2020 року відійшла у вічність моя мама. У неї була онкологія. Весь час вона жила з нами. Кінець був важкий і болісний. Мама була християнкою, членом нашої церкви. Бог втішає і проводить через всі наші життєві випробування. Це треті похорони в нашій церкві цього року.

В умовах карантину дозволено збиратися до 10 осіб в масках. Дехто боїться приходити, дехто ходить. Відтак, навіть в нашій маленькій громаді відбулося природне скорочення допустимого числа. Таким чином богослужіння проходять на тому ж місці, в той же час. Жодних інших заходів не відбувається. Онлайн-трансляцій знайомих церков достатньо для перегляду і роздумів. Загалом, це час змін і перетворень, сподіваємося добрих і корисних.

Актуальні зараз домашні зустрічі: сімейні, братерські, сестринські. Намагаємося збиратися для спілкування, для сімейних чаювань.

Всі наші діти з нами. І університети, і школи проводять дистанційне навчання. Коли воно закінчиться — невідомо. Проводимо домашні духовні заняття для своїх дітей. Дивимося онлайн-проповіді, проводимо бесіди.

У зв’язку із карантином у місто повертаються ті, хто давно виїхав, хто працював далеко. Місто наповнюється, людям важко зняти житло. Відбулася нова ротація на фронті. У місто в’їхала велика група прикордонників. Стрілянина на передовій почастішала і стала гучнішою. Місцеві кажуть, що за 35 км від нас за день було понад 150 залпів. Але в самому місті тихо.

Продуктів в маркетах достатньо, а ось ринки з сільською продукцією закрили, будівельні магазини закрили. Соціальні виплати продовжуються. Пошта та інтернет працюють, тож все можна замовити. Робота звичайно не у всіх є, потрібно прожити на зекономлене. Така картина сьогодні.

Олександр Голованов, Луганська область, уривок з листаДодати коментар

Пожертвувати