Дім молитви в Гуляйпільському

30.09.2020
0
308

13 вересня 2020 року відбулося відкриття дому молитви в селі Гуляйпільске Запорізької області. Місіонерське служіння в цьому селі виконує подружжя Марчуків — Степан та Сніжана. На свято посвячення новозбудованого дому молитви приїхали гості з навколишніх церков та місіонерських точок на чолі зі старшим пресвітером церков ХВЄ Запорізької області, єпископом Андрієм Лисенком, а також місіонери місії «Голос надії» на чолі із заступником директора місії Євгеном Мельничуком. Крім того, чи не головними гостями цього свята були ті, хто приклав максимум зусиль і коштів, аби цей дім молитви був побудований – батьки й рідні брати Степана Марчука. Про початок місіонерської праці й будівництво дому молитви в цьому селищі читайте в розповіді нашого місіонера.У 2006 році за натхненням від Святого Духа команда місіонерів з м. Гуляйполе уперше відвідала с. Гуляйпільське з проповіддю Божого Слова, розкинувши в ньому намет на 6 днів. Кожен день кількість відвідувачів збільшувалася, люди приходили з різними життєвими проблемами та шукали відповіді на свої сердечні питання. Усі відповіді були в Слові Божому. Після благословенної євангелізації Господь дав можливість придбати будинок у цьому селі для дому молитви, де можна було б проводити служінння та недільну школу. Щовечора спілкувалися із сільською молоддю. Жителі села прийняли групу місіонерів з радістю та щирим серцем. Понад 30 людей активно відвідували зібрання. Але з часом кількість відвідувачів скоротилася до нуля, і зібрання певний час не проводилися. А от недільна школа не зупинялася, у ній кількість діток збільшувалася. Щороку проводили євангелізації на Різдво, Пасху, влітку організовували дитячі християнські табори. Будинок, який ми придбали, став потребувати серйозного ремонту: з’явилася тріщина – і частина приміщення відхилилася на 15 см.

Щотижня, коли ми з дружиною приїздили проводити недільну школу, я не раз проходив по селу та молився. На серці був смуток від того, що будинок в аварійному стані, служіння не проводяться і, здавалося, усе, що ми зробили, руйнується на очах… Але одного разу, проходячи вулицями села й молячись, я чітко почув голос у своєму серці: «Якщо ви не дасте цим людям ще одного шансу прийти до Бога, то будете за це відповідати». Тоді мені стало страшно. Я став шукати різні методи, як знову розпочати зібрання в цьому селі. Через деякий час я звернув увагу на старенький будинок у центрі села, який стояв у кущах та бур’янах. І я знову почув голос, що на цьому місці має стояти дім молитви. Роздумуючи над цим голосом, я став сумніватися: може, це просто моє бажання, зрештою, де я візьму кошти на будівництво. Пройшло пів року, але бажання будувати дім молитви мене не залишало. Я зрозумів, що це від Господа. Став молитися і просто говорити Богові, що якщо це Його воля, то щоб Він допоміг, а я буду робити все, що в моїх силах. І з того часу відкрилися вікна небесні. З самого початку будівництва не було ні одного дня, щоб робота зупинилася через нестачу коштів, Господь постійно всім керував Своєю Сильною Рукою.

У 2019 році я по-особливому пережив Бога, відчувши наскільки Він Всемогутній. Для Нього немає нічого неможливого. Господь побудив багатьох людей до Божої справи. Першими були сестра Юля, родом із цього села, яка проживає в Іспанії; сім’я Анатолія та Надії Бенедюків; Олександр Захарчук та Перша Українська Церква міста Сакраменто, місійний відділ, Микола Степанович Лещик та інші небайдужі люди. За півтора року в центрі села Гуляйпільське був побудований дім молитви.

Я щиро дякую Богові за Його велику допомогу, підтримку та безмірну любов. Тепер моє серце переповнене не смутком, а радістю, що Божа справа в селі Гуляйпільське продовжується, що люди мають змогу відвідувати зібрання. Проводимо недільну школу для дітей та  підліткове служіння. Село знову ожило. Господь подбав не тільки про будівництво стін, але й про церковний ріст. У цьому активно допомагає церква з міста Гуляйполе, близько 15 людей щонеділі служать своїми талантами: проповідями, піснями, віршами. Кожне зібрання в с. Гуляйпільське – це особлива присутність Святого Духа, Господь торкається кожного серця.

Степан МарчукДодати коментар

Пожертвувати