Друга подорож в Кенію

30.04.2021
0
57

Останнім часом довелося служити не лише на Сумщині, але й в інших місцях. Це були насичені подіями та поїздками місяці. Дякую Богові за такі можливості.

Після різдвяних свят ми мали поїздку в село. У клубі провели для місцевих дітей святкову програму. Керівництво школи пішло на зустріч і домовилося з клубом, щоб ми могли провести програму там, оскільки школа закрита. Ми сумнівалися, чи прийдуть діти, бо багато в той час хворіли, але на диво було понад 60 чоловік. Мали гарну програму, дітям подарували солодкі набори, а вчителям — блокноти та календарі.

У церкві ми поки що перейшли в малий зал, бо великий в аварійному стані — тече зі стелі, сирість та холод. Маємо велику потребу в новому приміщенні. Служіння йдуть своїм ходом, лише з певними обмеженнями — в масках та з дотриманням дистанції.

У лютому служив у київській церкві «Філадельфія» на двох потоках та ввечері — на регіональній молодіжці в церкві «Благодать».

24 лютого 2021 року розпочалася моя друга подорож в Кенію (Африка), в яку відправився разом із братом. Мета була — відвідати нашого брата Володимира, який працює там із сім’єю вже понад 6 років та допомогти йому в служінні. У Кенії ми пробули три тижні, жили та служили в пустелі Туркана. За цей час ми командою (були й інші місіонери) побудували три приміщення для церков по селах. Ну як приміщення… Металеві стовпи, дерев’яні ферми та металеве накриття — це й усе приміщення. А також провели 4-денне навчання для пасторів регіону. Рівень освіти навіть пасторів там дуже і дуже низький. Іноді вони не мають навіть елементарних знань рівня недільної школи, наприклад, хто такий Адам чи Ной. Тому ми виклали біблійні основи, принципи християнської сім’ї та служіння пастора. Більшість пасторів не мали Біблій, дехто взагалі не вміє читати. Тому нам довелося збирати кошти через соціальні мережі і закупити 40 Біблій на мові турка та суахілі.

Повернувшись із Кенії я навіть не заїжджав додому, а відразу вирушив на молодіжну обласну конференцію Львівської області, де зібралося близько 900 молодих людей. Там я викладав семінар про дошлюбні стосунки. А наступного дня служив у церкві с. Мацошин (вранці і ввечері).

Потім повернувся на один день додому, і відразу — поїздка в якості спікера в школу для проповідників у Київській області, організовану молодіжним департаментом УЦХВЄ. А в суботу, служив на ще одній молодіжній обласній конференції в м. Олевськ.

Раніше я писав, що ми спільно з рухом «Щастя поруч» випустили посібник підготовки до шлюбу. І ось вже мали перший набір та дводенне навчання інструкторів з церков, які готуватимуть молоді пари до сімейного життя.

У Сумах разом з іншими євангельськими пасторами мав зустріч з новим губернатором. Наголошували на важливості проведення молитовних сніданків. Він сказав, що хоче не лише відновити ці зустрічі на рівні області, але й започаткувати традицію на рівні району.

Також викладав «Християнську етику» у місіонерській школі «Голосу надії» (м. Сколе) де навчаються майбутні місіонери.

Валентин Ярошенко, Сумська область, уривок з листаДодати коментар

Пожертвувати