Праця день у день

28.02.2020
0
170

У грудні 2019-го ми завершили навчання в недільних школах та підліткові зустрічі. Для дітей закупили цукерки на подарунки, самі їх розфасували і запакували. Діти були в захваті від такого різдвяного сюрпризу, тому навіть простили нам канікули, яких вони зовсім не люблять.

У нас було декілька тижнів, щоб до 25-го грудня провести різдвяні євангелізації у школах. Підготували програму і почали щоденні репетиції. Також потрібно було встигнути пошити ширму для лялькових вистав, докупити іграшки. Школи та садочки нас чекали. Ми мали трохи м’яких іграшок, щоб дарувати діткам на згадку. Працювали майже день у день два тижні — за цей період відвідали 13 садочків та шкіл. Діти та вчителі були дуже вдячні за проведене свято, а ми — щасливі, що могли послужити.

До нас приєднались чотири нових місіонери, які приїхали на практику. Діти з м. Гребінка та с. Світанок познайомилися з новими вчителями і радо їх прийняли. Також почали дитячі зустрічі в с. Тополеве Гребінківського району. Там люди давно вже просили, щоб ми їздили і до них.

Тому наша команда працює тепер в 4 селах (з дітьми) і в 7 селах (з підлітками). Для дітей, як і раніше, готуємо і проводимо уроки, які знайомлять їх з Богом. Використовуємо біблійні історії та практичні завдання, пісні та ігри. Обов’язковим є вивчення напам’ять одного з віршів Біблії. А завдання додому — виконати вивчене. Діти дуже люблять ці зустрічі і часто приходять за годину до початку занять. Переважно це діти до 12 років — по 10-25 дітей в кожному селі. Дітям подобаються історії з Біблії, щоразу при зустрічі вони розповідають, як змогли скористатися вивченим на уроках в повсякденному житті. В кінці наших зустрічей обов’язково робимо якийсь виріб своїми руками, який нагадуватиме вдома про тему заняття.

Батьки дуже задоволені, самі спонукають дітей приходити, брати участь в наших заходах. Наприклад, на Різдво ми запропонували поїхати в обласний центр в «Різдвяне містечко» — такий собі маленький Віфлеєм з усіма героями Різдва. Там діти побачили різдвяну історію і стали навіть учасниками подій. Усім дуже сподобалась поїздка.

Діти, які підросли, продовжують вивчати Біблію на підліткових зустрічах. Праця з підлітками вимагає більше часу та зусиль. Костя щоразу готує для них нову тему, яка розділена на частини. Кожна частина розглядається під час ігор, наочних прикладів, пісень, різних завдань. Наприклад, в усіх селах була тема про гріх. Почали з конкурсу — найкращий малюнок на будь-яку тему. Всі дуже постарались, обрали найкращий. Костя звернув увагу, що Бог створив світ прекрасним, а людей — без гріха. Наступне завдання — якомога більше спотворити свій малюнок (образ гріха, який все зіпсував). І останнє, що дуже вразило дітей — зіпсований малюнок знову перетворити на шедевр. Далі говорили про те, як Бог змінює зруйновані гріхом серця людей, даючи їм нове життя. Закріпили місцем з Писання. В кінці зустрічі — спілкування за чаєм.

Деякі підлітки їздять з нами, допомагають проводити дитячі зустрічі в інших селах. У минулому семестрі Костя розробив для них плани читання Біблії, щоб продовжували вивчати Писання вдома. Очевидно, їм це дуже сподобалось.

Оскільки в деяких селах цього літа таборів не було, то й не набрали групу молодших дітей. Лишилися ті, хто ходили. Тому табори необхідні навіть в селах, де не перший рік проходять заняття. А от підлітки самі поповнюють свої ряди — постійно приводять з собою когось. Такий вік — по одному нікуди не ходять. Сподіваємося, що цього літа вони зможуть поїхати в молодіжний табір в смт Багачка.

Молимося, щоб команда, яка працює з підлітками, зростала. Адже є, наприклад, с. Прихідьки, де приходять до 15 дітей від 3 до 16 років. Дуже важко проводити урок при такій віковій різниці.

Тетяна Маринич, Полтавська область, уривок з листаДодати коментар

Пожертвувати