Мирослав Капарчук: «Усі місіонери області лишилися на місці»

25.03.2022
0
887

Чернігівщина прийняла на себе один із найсильніших ударів російських військ. Особливо постраждав власне обласний центр. Про ситуацію та служіння в області спілкуємося з відповідальним за місіонерську працю Мирославом Капарчуком.

11 березня 2022 служитель написав у місійному чаті: «Зараз важкий час для всіх, але є можливість служити людям та благовістити їм. На даний час роздаємо гуманітарну допомогу у вигляді засобів гігієни, одягу, взуття, продуктів. Люди приходять при потребі у дім молитви, а також місіонери розвозять по селах району. Уже близько 200 людей переступили поріг дому молитви у Варві. Зокрема є багато біженців з Чернігова, Києва, Броварів. Разом з гуманітарною допомогою роздаємо і Євангелії. Також моя дружина та інші сестри долучилися до волонтерської праці — пошиття білизни для армії». Ми зв’язалися з Мирославом Капарчуком, щоб дізнатися про деталі служіння та обстановку в області.

— Яка ситуація у Чернігівській області?

— Критична в Чернігові й Ніжині. Навколо цих міст багато селищ уже окуповано. Навіть деякі в Прилуцькому районі. Туди не можна доїхати, бо обстрілюють. Наші брати пробують вивозити людей з Ніжина. Уже це робили й сьогодні. Три буси з біженцями виїхали в бік Луцька.

— Яку ще роботу виконуєте?

— Благодійну. Кілька разів нам привозили допомогу. То ми її розвозимо тим, хто потребує. У нас, у Варві, біля дому молитви стоять черги. Одного разу було чоловік із 200. Просто в нас багато переселенців із Чернігова й Києва.

А ще молимося. Молитви на четверту годину дня. Багато людей приходять. Проводимо зібрання.

Евакуюємо людей. Нам приносять список тих, кого потрібно вивезти з Чернігова. Самі туди ми не можемо дістатися, бо відрізані військами. Тому я дзвоню туди до тих, хто має буси — і брати забирають людей звідти й вивозять у бік Києва. Але кажуть, що й це небезпечно. Бо один із місцевих маршруткою вивозив людей, і його обстріляли.

— Чи не покинули місіонери служіння?

— Місіонери нашої області всі залишилися на місці. Там, де було гарячіше, зокрема брат із Срібного, у якого 10 дітей, відправив їх у безпечне місце. Наш місіонер із Куликівки вивіз дружину, яка мала через 2 тижні народжувати, на Тернопільщину. Я просив братів у Салтиковій Дівиці, Куликівці, від яких 20 км до Чернігова, вивезти хоча б дітей туди, де безпечніше.

— Який настрій у людей?

— Різний. У нас уже троє чи четверо людей похоронили.

— Чи співпрацюєте з соціальними службами?

— Так. Я до них подзвонив, щоб людей, які мають потреби, направляли до нас. І вони це роблять. У нас із 9 до 3 години дня хтось чергує в домі молитви, бо люди постійно приходять. Роздали всі Євангелії і газети — усе, що було.

— Чи маєте свідчення про Божу милість?

— Потрібна була допомога людям, а я навіть не знав, до кого звернутися. Але до нас подзвонили брати з Рівненщини й привезли нам десь тонну продуктів — борошна і всього іншого. І все дуже швидко вирішилося. Ми змогли людей підтримати. Приходять люди, які дякують і кажуть, що в цьому вони бачать Бога. Одна сім’я до нас прийшла й сказала, що вони з Чернігова вийшли тільки з документами — нічого не взяли, ні їжі, ні одягу. Дуже нам дякували за допомогу.

А ще багато що збувається. Років 10 тому мені снився сон, що я їздив по блок-постах. І я думав, що це збулося, коли побував на Луганщині. Але бачу, що тільки зараз цей сон насправді збувається. Я добре знаю нашого воєнкома. Прийшов до нього й запитую: «Що мені робити?» — «Твоя робота за нас молитися і нам проповідувати, розказувати про Бога». Таким чином ми на блок-постах проповідуємо Євангелію.

​Розмовляв Василь Мартинюк

14 березня 2022


 

* * *

Реквізити для жертводавців з-за кордону, бажаючих підтримати людей, які опинились в скрутних обставинах під час війни:

Bank SWIFT Code: PBANUA2X
Currency - US Dollar: UA863052990000026009000803450
Currency - Euro: UA883052990000026009010804405
Purpose of payment: Charity
Details of the organization: VOICE OF HOPE CHRISTIAN MISSION
Address of the organization: Voronikhina str. 14a, Lutsk city, country Ukraine, postal code 43024
Name of the bank: JSC CB "PRIVATBANK", 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINE

Українські реквізити за посиланням: https://bit.ly/3hQOQvLДодати коментар

Пожертвувати