Про Дорогу й бездоріжжя

27.12.2018
0
775

У ці святкові дні запрошую пороздумувати над словами Ісуса Христа: «Я є Дорога, Правда і Життя». Навряд чи є більш вагома цитата Святого Писання, яка б так чітко, сконцентровано й конкретно давала відповідь на питання філософських умів усіх часів і народів. І не тільки філософських, але й для кожної людини в ній міститься відповідь на питання «Куди і як рухатися далі?».

Поза сумнівом (мене підтримають мільйони автомобілістів) — завжди приємно рухатися гарною, без ям, дорогою, послуговуючись вказівниками та дорожнім сервісом.

Проте, коли мова заходить про духовні шляхи, виявляється, що мільйонам людей подобається блукання бездоріжжям — без цілі, без напрямку, без змісту. Як усі— так і я, куди всі — туди і я, що всім — те й мені… Незважаючи на знаки, на попередження про небезпеку, на те, що дорога веде в тупик…

Одного разу довелося мати розмову з людиною, яка працює водієм-далекобійником. Чоловік цей розповідав про свої «подвиги» на дорогах і все допитувався, чи може він спастися, чи простить йому Бог. Адже він «нічого такого» не робить — живе, як усі, і таке життя йому подобається. Коли ж почув, що п’яниці та перелюбники Царства Божого не вспадкують, про що чітко сказано в Євангелії, то вигукнув розгублено: «Ну все, мені капець!» На пропозицію покаятися й повернути на Христову дорогу відповів: «Знаєте, а ви мене не переконали, от переконайте, доведіть — тоді я подумаю, а так… я ще встигну…»

Та що, зрештою, цей трудяга-далекобійник, коли, згідно з пророком Ісаєю, «ми всі блукали як вівці, повернули кожен на свою дорогу…» (Книга Ісаї, 53:6). Але народився  Христос — Дорога, Правда і Життя — і показав новий шлях, промовивши: «Якщо хто хоче йти за Мною… нехай іде».

Я завжди дивуюся демократичності Бога. Він дає нам право вибору. Вибирай Дорогу Христа, якщо хочеш, якщо не хочеш — твоя воля, маєш право блукати бездоріжжям, яке Біблія називає «широкою дорогою» і вказує на наслідки: «Увіходьте тісними ворітьми, бо просторі ворота й широка дорога, що веде до погибелі, і нею багато-хто ходить». Це Христові слова.

Стомилися, блукаючи бездоріжжям без цілі й змісту? Підійшли до того перехрестя в житті, де стоїть знак «Стоп»? Куди далі? «Прийдіть до Мене, усі струджені та обтяжені, і Я вас заспокою!» — каже Христос!

Як прийти? Ось коротенька інструкція. Просто скажи: «Господи, я стомився й заблукав. Прости мої гріхи й помилуй мене. Я хочу йти з Тобою, Твоєю дорогою!» 

Благословенного вам Різдва і щасливого Нового року!

Микола СинюкДодати коментар

Пожертвувати