Давид Лівінгстон – шотландський місіонер

30.12.2017
0
1067

Давид Лівінгстон – знаменитий дослідник Африки. Він народився в Шотландії в 1813 році. У віці 27 років присвятив своє життя проповіді Євангелії серед народів Африки. Лівінгстон зробив багато наукових відкриттів. Доктор Лівінгстон досліджував нерозгадані таємниці Африки, а також робив усе можливе, щоб знищити торгівлю чорними невільниками. Він став першим європейцем, який перетнув з експедицією Африканський континент від океану до океану. Лівінгстон справив на погляди західного суспільства про Африки більший вплив, ніж будь-хто до чи після нього. Давид Лівінгстон помер в Африці у віці 60 років від малярії. На його могильній плиті викарбувані слова: місіонер, мандрівник і друг людства.

Давид Лівінгстон здійснював свою другу подорож через усю Африку. З ним було триста чорношкірих людей. Гроші у Лівінгстона скінчилися. Він віддав останні речі вождю племені із Замбії, попросивши його попіклуватися за цих трьохсот чоловіків до свого повернення з Англії. Вождь погодився. Чорношкірим друзям Давид обіцяв, що зробить свої справи в Англії, повернеться в Африку й на кораблі доставить їх на батьківщину.

Як тільки Давид Лівінгстон залишив Африку, місцеві жителі стали насміхатися над тими, хто супроводжував місіонера. Їм казали: «Коли й де ви бачили, щоб біла людина піклувалася про чорних? І не думайте, що він коли-небудь повернеться». Але триста негрів з племені макололо чекали; вони чекали два роки. Над ними все більше й більше сміялися. Але вони відповідали: «Ви не знаєте нашого батька (так вони звали Лівінгстона), він завжди каже правду, він обов’язково повернеться. І нас поверне на нашу батьківщину».

На третій рік у поселенні почули шум із боку моря. Люди побігли на берег й побачили великий корабель. Серед негрів раптом пролунав гучний і радісний крик: «Наш батько! Наш батько!» Негри з племені макололо кинулися в хвилі океану й попливли до корабля. Забравшись через борт на палубу, вони стали обнімати Лівінгстона зі словами: «Ми знали, що ти повернешся!»

Якщо людина вміє бути вірною лише тому, що навчена Ісусом Христом, то хіба не виконає Свою обіцянку Сам Христос? Він прийде за тими, хто Його чекає і свідчить світові, що Він прийде.

Обіцянка Ісуса Христа тим, хто вірує в Нього: «А коли відійду й приготую вам місце, Я знову прийду й заберу вас до Себе, щоб де Я, були й ви» (Ів.14:3).

Невідомий авторДодати коментар

Пожертвувати