Оса на вишні, або Що то є — воскреснути?..

31.03.2018
0
2646

«І вони заховали те слово в собі, сперечаючися, що то є: воскреснути з мертвих?» (Мр.9:10)

…а розпочати можна з Вербної неділі. Це та, що вже пройшла,  проте у контексті наступаючого (а для багатьох – уже минулого) свята воскресіння Христового буде доречним згадати. Можливо, дещо дивний  початок, проте пригадую дитинство…

…дід Гриць і баба Грициха – наші сусіди через дорогу. На їхньому подвір’ї  ми бували ледь не щодня. Коли ще зовсім малятами були, ходили до сусідських хлопців Сотників (по вуличному), гратися. По стежині – від криниці баби Грицихи,  через її подвір’я і до хати Сотників. Коли  стали дорослими – по воду з відрами до криниці, бо такої води як у Грицевій криниці й  близько ні в кого не було. Холодна, кришталево-чиста і смачна, все як в дитинстві.

А тепер про осу на вишні. Баба Грициха, (справжнє ім’я вже призабулося), була простою сільською жінкою.. Як і всі побожні жінки з села, ходила до церкви – зазвичай на Різдво і Великдень. А то якось на Вербну неділю попала, а після служби до онука з питанням: «Толіку, ти мені розтлумач, про що то батюшка таке казав, все про якусь осу на вишні. Оса на вишні, оса на вишні… Є в Біблії про осу на вишні?» Ви зрозуміли про що читалося у церкві на Вербну неділю —  «Осанна в вышних!» (Мр.11:10)  Отака біологічно – теологічна життєва історія з бабою Грицихою трапилася.

…Проте після гучних криків «осанна» на Оливній горі, невдовзі звучало розлючено-ненависне «розіпни Його» . Від «слава» до «ганьба» всього пів-кроку!  Світ особливо не змінився – від Христа й до наших днів. Ми залишаємося неуважними слухачами, гірше того – недбайливими виконавцями Слова, а тому актуальним залишається питання учнів – що то є, воскреснути з мертвих???  Те, що Христос воскрес – зрозуміло, звичайно тим, хто вірує. Проте учні,  після слів Христа: «аж поки Син Людський із мертвих не воскресне» допитувалися один одного – що то є – з мертвих воскреснути? Порозважаємо?

Отже, воскреснути:

- Живому, нарешті стати живим для Бога: «устань, сплячий, воскресни з мертвих». (Єф. 5:14)

- Радикальна зміна цінностей і приорітетів: «Отож, коли ви воскресли з Христом, то шукайте того, що вгорі, де сидить Христос по Божій правиці. Думайте про те, що вгорі, а не про те, що на землі.» (Кол.3:1-2)

- Підняти руку на себе, любимого: «Отож, умертвіть ваші земні члени: розпусту, нечисть, пристрасть, лиху пожадливість та зажерливість, що вона ідолослуження…» (Кол.3:5)

- Рішуче відкинути і забути: «Тепер же відкиньте і ви все оте: гнів, лютість, злобу, богозневагу, безсоромні слова з ваших уст. Не кажіть неправди один на одного, якщо скинули з себе людину стародавню з її вчинками» (Кол. 3)

- Одягти євангельсько-модний  одяг для воскреслого: «Отож, зодягніться, як Божі вибранці, святі та улюблені, у щире милосердя, добротливість покору, лагідність, довготерпіння.» (Кол. 3:12)

То чи таким простим є питання учнів, що викликало серед них суперечку? Що то є воскреснути з мертвих? Можливо в мені раптом зануртувало щось протестантсько – суперечливе: «а чи це можливо, а ми всі люди, а хто так зможе…???» А вже ж, а вже ж.. Проте звучить велично – Христос воскрес! Воскрес воістину! Вітаю сердечно всіх християн із світлим Воскресінням  Божого Сина! Якщо воскресли з Ним – зможемо! Якщо імітуємо воскресіння, живемо у старій, гріховній природі, не уважні до Його Слова – ми просто, даруйте, «оса на вишні» — ні благодатного щільникового меду, ні нектару любові – одно дзижчання та жало багаторазового використання…

Микола Синюк, msynyuk.in.ua

 Додати коментар

Пожертвувати