Поклик Воскресіння

26.04.2019
0
466

З гробу встав Воскреситель для того, щоби покликати до життя тих, хто, наче мертві душі, животіє в могилі одинокого, грішного й похмурого існування.

Не будьте мертвими душами, але живими!

«Немає дверей, крім вказаних Ісусом Христом», – говорив Гоголь. І для кожного з нас питання полягає в тому, щоби радість воскресіння Христа стала піснею нашої душі та щоб Він став Воскресителем кожного з нас.

Немає дороги до цієї радості мимо Голгофи. Там, біля хреста, ми маємо переоцінити себе, своє життя і побачити Христову любов.

Ті, що стоять біля хреста, розділилися на три групи. Одні розпинали Його в ім’я свого самолюбства, свого розуму, навіть в ім’я своєї релігії. Це – фарисеї, садукеї, книжники й первосвященики.

Чи й ми не проходимо гордо повз Голгофу, увінчуючи чоло Спасителя терням свого гріха й пронизуючи Боже тіло списами свого розуму, філософствуючи своїм жалюгідним розумом над великою таємницею відкуплення?

Інша група – просто глядачі. Це люди, які думають так, як Пилат: зберегти нейтралітет відносно Христа, вчасно вмити руки. Але і вони, як і Пилат, у хвилини спокуси рано чи пізно будуть у числі тих, хто віддав Його на розп’яття. Це підтверджують Його слова: «Хто не зо Мною, той проти Мене; і хто не збирає зі Мною, той марнотратник».

Але є й ще одна група біля хреста. Це ті, хто на боці Спасителя. Вони, як Марія – мати Його й Іван, стоять у безмовній скорботі. Вони приймають Його хресну любов як неосяжну таємницю, вони сповідують свій гріх перед Ним: «Пом’яни мене, Господи, коли прийдеш у Царство Своє!» Вони поклоняються Його стражданням і потім радіють Його воскресінню.

З вершини Голгофи, від підніжжя хреста, вони йдуть в цей земний світ з одним бажанням – жити для Померлого за них і Воскреслого. Йдуть брати участь у стражданнях Христа, розділити Його мучеництво, щоб потім бути співучасником Його слави.

Нам чекати іншого, сприятливішого дня чи більш зрілого віку?

Чи не краще в юності принести аромати своєї душі Тому, Хто віддав Себе за кожного з нас? «Це я зробив для тебе! А що ти зробив для Мене?»

Тому, згідно із закликом апостолів, «встань, сплячий, і воскресни із мертвих, і нехай освітить тебе Христос!»

Володимир МарцинковськийДодати коментар

Пожертвувати