Про вакцинацію, антихриста та містичні пророцтва

31.08.2021
0
654

Потрібен маяк

«Моряку нужен в море маяк…» Це слова з християнської пісні. Світ наче море, а життя людини — корабель у ньому. В якості маяка (дороговказу) нам залишено Слово Боже. Але саме по собі Писання не матиме ефекту, якщо воно просто лежатиме на столі, або текст не буде зрозуміло донесений для людини. Задача проповідників зробити Боже Слово видимим і доступним, так, щоб воно мало контрастне забарвлення, сильне світло і, якщо потрібно, використати засоби, аби це слово було добре помітне в непростий для людства час. Інакше в морі з’являться тисячі, а може і мільйони, заблуканих в морі суден.

Такі думки з’явилися в мене після одного випадку. Заглянув я якось в групу, де публікуються різноманітні відкриття, пророцтва. І жахнувся, в якому дрімучому лісі блукають християни! Більше 13000 учасників в групі, очевидно, що люди мають інтерес до духовного, надприродного. Читаю декілька так званих відкриттів — переважають теми пандемії, вакцинації, звіщення майбутнього.

Приведу окремі фрагменти: «И говорите, дети Мои, всем говорите, что начертание — это есть вакцинация. И не допускайте малейших сомнений, даже если вам будет кто-то говорить такой, что имеет авторитет, даже авторитет перед Господом, но он не имеет откровения от Господа, но он имеет человеческий авторитет, даже в церкви Господа Иисуса Христа. И он будет говорить, что это не начертание, дети Мои, а вы говорите: «Господь сказал, что это есть начертание». Минула лише доба і 50 людей вже поставили вподобання… Півсотні людей (мінімум, бо число прочитаних вимірюється тисячами) тепер будуть, немов глуха стіна. Будучи зведені, на них тепер не подіють жодні аргументи, адже у них є вже заготована відповідь — Господь їм сказав, і крапка!

Наступне відкриття про «обновление истукана или исцеление раны зверя» (на тексти Книги пророка Даниїла). Звернення до тих, які «откажутся поклонятся этому истукану и идолу плотского здоровья и будут готовы к львиному рву и к раскаленной печи». «Если князь мира настаивает на принудительном принятии «лекарства» от придуманной болезни, значит это опасно для вашей вечной души!» — йдеться в пророцтві.

Інше попередження: «Услышьте этот призыв с небесных высот — не принимать ни в коем случае этих прививок. Это есть — настоящее начертание, которое сокрыто в этом флаконе укола… Все эти люди идут и пойдут в ад. Кто из людей Божьего народа был записан в книге жизни на небесах и кто вступил в это адское и дьявольское дело — все вычеркиваются из книги Записей на вечную жизнь. Все сразу после принятия прививки этой вычеркиваются навсегда». Тисячі людей, що перебувають у цій групі (та інших подібних, бо їх є багато) — з різних країн, різних міст, різних помісних церков. Вони навколо нас. Діляться одне з одним оцими «духовними» відкриттями, призначають молитви, їздять на молитви по хатах, де ще більше підживлюють свої єретичні погляди.

Особливо це небезпечно на фоні загальної тенденції зневіри в церковних структурах (причин для розчарування вдосталь). Не лише я помічаю, що дедалі більше людей розчаровуються у своїх традиційних церквах, усамітнюються. В богословській думці серед Божого народу помітне нівелювання ролі церкви в процесі спасіння. Випадаючи з церковного життя, такі християни черпають духовну поживу «на стороні», в інших місцях, в тому числі — в інтернеті, соціальних групах. І як бачимо, заходять надто далеко. Настільки далеко, що є тривога про спасіння їхніх душ. Показати таким людям правду досить непросто, за роки у них сформувався своєрідний релігійний, точніше релігійно-фанатичний менталітет.

У світлі Писання

Духовні дари можуть діяти і в наш час, це ми бачимо із Євангелії та досвіду Церкви. Зокрема, існують пророцтва, інші мови, вияснення мов, відкриття та інші дари. Істинні новозавітні пророцтва не загрожують Писанню і не конкурують з ним, але підпорядковуються йому.

Що ж каже Писання щодо вакцинації та антихриста? Чи є хоч якісь підстави вважати вакцину печаткою звіра? Говорячи про останній час (до речі, цим терміном часто позначається період між першим та другим приходом Христа), Біблія вказує на те, що він буде тяжким (2 Тим.3:1), відбудеться ріст беззаконня (Мт.24:12), відновиться держава Ізраїль, буде відбудовано храм у Єрусалимі, посиляться природні катаклізми, війни тощо (Мт.24). В контексті вчення про останній час є ще поняття Великої Скорботи — періоду в майбутньому, під час якого Бог звершить суд над Ізраїлем та світом. На початку Великої Скорботи на землі буде процвітати всесвітня релігійна система, що матиме широкий політичний вплив. В книзі Об’явлення вона названа іменем «Вавилон» (Об.17:5). Під час же Великої Скорботи вона стане переслідувати святих (Об.17:6). Підготовча робота по створенню цієї універсальної релігії, очевидно, повинна бути проведена ще до початку Великої Скорботи, в останні роки періоду Церкви.

Не варто сприймати час якого-небудь лиха на землі, як час Великої Скорботи. Адже це буде особливий період на землі, якого ще не було ніколи. Впродовж історії люди часто говорили, що кінець світу близький; сьогодні також про це говорять. Проте ведуть себе усі так, наче не вірять у це: купують і продають нерухомість, накопичують кошти, будують плани на майбутнє. Коли ж настане Велика Скорбота, майбутнє втратить свою привабливість і люди шукатимуть смерті, не намагаючись зберегти життя.

Саме в період Великої Скорботи правитиме антихрист. (2Сол.2:3,4). Він матиме свого пророка (Об.13:7,8). Ось тут і з’являється згадка про начертання звіра — як наслідок поклоніння: «І зробить він, щоб усім: малим і великим, багатим і бідним, вільним і рабам — поставили їм начертання на їхню праву руку або на чоло їхнє; і щоб ніхто не зміг купувати або продавати, якщо не має начертання, або імені звіра, або числа імені його» (Об.13:16,17).

Мовою Священного Писання носити на собі печать (чи начертання) означає належати або підпорядковуватися комусь. Печать (чи ім’я Боже) на чолі віруючих означає їхню приналежність Богу, Його владу над ними (Об. 3:12; 7:2-3; 9:4; 14:1; 22:4). Тому підкоритися антихристу (образно — прийняти на своє чоло чи на праву руку печать звіра) буде рівносильне зреченню Христа, що спричинить позбавлення Царства Небесного. Символіка печаті взята від старовинного звичаю, коли воїни випалювали на своїх руках або на лобі імена своїх вождів, а раби — добровільно чи насильно — приймали печать імені свого пана. Язичники, віддані якомусь божеству, нерідко носили на собі татуювання цього божества. Цілком ймовірно, що за часів антихриста цей процес буде вдосконалений, з урахуванням сучасних технологій. Останні досягнення в технології медичних імплантатів збільшили зацікавлення до знаку звіра, про який згадується в 13 розділі Об’явлення. Можливо, технології, за якими ми сьогодні спостерігаємо, представляють початкові етапи того, що з часом буде використане як знак звіра. Важливо розуміти, що медичний або фінансовий мікрочіп, імплантований у вашу праву руку або чоло, ще не є знаком звіра. Та й саме число 666 саме по собі не несе в собі ніякої небезпеки, адже це «число людське». Знак звіра надаватиметься лише тим, хто поклониться антихристу (причому, зробить це свідомо!). Він буде посвідченням особи останнього часу, яке вимагатиме антихрист, щоб мати можливість купувати чи продавати.

Отож, загалом вакцинація не суперечить доктринам християнської віри. Імунізація — це перевірений понад столітнім досвідом людства шлях до суспільного здоров’я. Але разом з тим священнослужителі не беруть на себе відповідальності за ефективність і безпечність цієї медичної процедури. Остаточний вибір має зробити сама людина, добре вивчивши інформацію і порадившись з компетентними фахівцями у цій сфері. Вакцинація має здійснюватись на добровільній основі і не порушувати фундаментальні права людини.

Ми проходили вже запровадження ідентифікаційних кодів, біометричних паспортів, пройдемо і пандемію. Пам’ятайте, страх паралізує людину. Невігластво губить. Доки людина не знає істини, її легко можна переконати в будь-чому. Досліджуймо Писання, найвірніше пророче слово, і не будемо хитатися та тривожитися розумом.

Олександр ГЕНІШ, genissh.blogspot.com

 

 

 

Шановні брати-служителі, члени церков!

З огляду на дискусії, які ведуться нині навколо питання вакцинації, та певні крайнощі, які трапляються серед окремих груп, вважаю за необхідне закликати всіх до поміркованості та розважливості.

Ми розділяємо позицію, яка була озвучена ВРЦіРО, зокрема ту, що загалом вакцинація не суперечить релігійним доктринам. Водночас служителі Церкви не можуть узяти відповідальності за ефективність і безпечність відповідної медичної процедури. Тому остаточний вибір має зробити кожна людина, вивчивши інформацію, надану відповідними фахівцями МОЗ та інших державних установ України. Така позиція співзвучна з думкою старших служителів УЦХВЄ.

Кожна людина вільна прийняти власне зважене та відповідальне рішення, яке буде спиратися на фахові висновки та рекомендації лікарів, інших спеціалістів, буде враховувати стан здоров’я та інші важливі фактори. Усілякі чутки, що вакцинація — це «начертання» звіра, містить в собі містичні числа, безпідставні.

В умовах невідомості, панічного страху, поширення всіляких неправдивих пророцтв та дезінформації рекомендуємо християнам перевіряти джерела інформації, звертатися до компетентних осіб та фахівців для отримання достовірної інформації.

Закликаю всіх відповідально ставитися до власного здоров’я та здоров’я людей навколо, із розумінням, що людське життя – це дар Божий. Довіряймо Богу, надіймося на Нього, просімо мудрості та захисту на життя.

Хай мир Божий спочиває у ваших серцях, сім’ях та церквах!

З любов’ю, старший пресвітер громад УЦХВЄ Рівненщини

Олександр Коток

 Додати коментар

Пожертвувати