Тріумф Воскресіння

26.04.2019
0
739

Ця історія з трагічним початком завершилася надзвичайно оптимістично. Було одне сімейство, відкрите й щире. У їхньому  домі частенько бували гості. Поодинці й групами. Прості й не зовсім. Заходив декілька разів і новий Учитель разом зі своїми прихильниками. Тоді у дворі гарно пахла страва, а потім стомлені мандрівники смакували вечерю…

У той день у дворі було надзвичайно багато людей. Як зазвичай буває, коли в родині весілля або похорон. У той день був похорон. Хворий, єдиний брат двох сестер, закінчив земну мандрівку. Лазар помер. Коли помирає людина, її потрібно хоронити. Так і сталося. Сестер утішали в горі  й плакали разом із ними, зітхаючи: «Лазар був добрим братом і добрим сусідом…», а інші, відійшовши, гомоніли: «Чи ж не міг Отой, що очі сліпому відкрив, зробити так, щоб і цей не помер!»  Але Вчителя тоді не було. Він був у іншому місці, знав про хворобу Лазаря, проте не поспішав…

…На четвертий день після похорону вістка пронеслася – Учитель прибув у Віфанії.  Марта побігла назустріч. Марія тужила за померлим разом із сусідами. Як жаль,  що Вчитель не з’явився раніше. Усе було б інакше. «Коли б, Господи, був Ти отут, не вмер би мій брат…» – це Марта, а вуста зрадливо тремтять. Очі Вчителя світилися співчуттям і любов’ю й десь у самій їхній глибині бриніли сльози. «Воскресне твій брат! – прозвучало пророче слово. – Я воскресення й життя, хто вірує в Мене – повіки не вмре!..»

…Ця історія, почавшись смертю, закінчилася воскресінням! Смерть відступила перед Життєдавцем. Щасливе закінчення? Ні, щасливий початок для усіх, хто вірує!

Сердечно вітаю вас, шановні читачі часопису, з Воскресінням! Проте не воскресінням Лазаря, а Того, Хто промовляє: «Я воскресення й життя!» – з воскресінням Ісуса Христа, у Якому наше оправдання!

Що у воскресінні Христовому для нас? Перемога Христа над смертю стає моєю перемогою. Вона подарована мені. «А Богові подяка, що Він Господом нашим Ісусом Христом перемогу нам дав» (1Кор.15:57). Ми отримуємо доступ до небесної спадщини, втраченої першим Адамом: «Благословенний Бог і Отець Господа нашого Ісуса Христа, що великою Своєю милістю відродив нас до живої надії через воскресення з мертвих Ісуса Христа, на спадщину нетлінну й непорочну та нев’янучу, заховану в небі для вас» (1Пет.1:4). По вірі в Христа ми стаємо спадкоємцями небесної спадщини.

А тепер знову повернемося до родини у Віфанії.  Любов Спасителя до цієї сім’ї проявилася у воскресінні Лазаря. Любов Бога Отця до цілого світу проявилася у воскресінні Христа! Перемога Світла над темрявою дає реальний шанс кожному жителю світу. А тому так потужно лунають слова Спасителя – «Воскресне твій брат!» Воскресне сестра, воскреснуть сусіди, воскресне Україна, тому що Христос  воскрес!

Тож найщиріші вітання зі Святом Христового воскресіння! Це добра новина. За передсвятковими клопотами не забудьмо поділитися нею з сусідами, знайомими, родичами. Нехай у ці святкові дні наша молитва буде за тих, хто вість про Воскреслого поширює за межами нашого краю.  З святом будьте благословенні!

Микола СинюкДодати коментар

Пожертвувати