Як робити Божу справу?

31.07.2021
0
297

Чи чули ви фразу: «Ми робимо Божу справу!», що часто звучить піднесено, із почуттям власної гідності! А чи задумувалися над тим, що для Бога важлива не лише справа, але й те, як вона зроблена.

Мабуть, кожен згодиться, що для якісного виконання будь-чого потрібно усвідомлювати певний результат. Візьмемо, до прикладу, прості справи: підмести двір – щоб чисто; приготувати страву – щоб смачно; щось подарувати – щоб приємно... І для цього в кожного з’являється свій особливий план.

А тепер про справу Божу... Справи Божі на землі завжди пов’язані з людиною. Якщо нам доручено справу – нас цікавлять деталі, як саме зробити те чи інше. Богові теж важливо, чи наше серце налаштоване почути Його бажання...

Виявляється, добрі справи можна зіпсувати. Бо мотив не той, бо серце не в належному стані, бо не шукали Обличчя Того, Хто робить усе досконало.

Ми, люди, схильні великі справи робити швидко, бо отримуємо задоволення від зробленого. Бог же не орієнтується на швидкоплинне задоволення потреб – кожна Його дія передбачає щось вічне й нетлінне. Це честь – мати частку в нетлінних вічних ділах, щоб вони були зроблені Його почерком, а не просто нашим...

Божі дії — досконалі, дають життя, вони ніколи не розходяться із словами – бо Він сильний в Слові та Ділі.

Бог ревнує, щоб Його справи виконувалися достойно, і Йому прикро, коли ми робимо Його справи недбало...

Згадаймо Давида. Ковчег завіту. Добрі наміри. Порадився з багатьма, щоб повернути ковчег. Усе чудово – але поразка. Чому? Бо не належним чином зроблено, бо, як каже Давид, «ми не шукали Його так, як належить» (1Хр.15:13).

Для Бога важливо, де був ковчег, але Йому важливіше – де було людське серце, коли робило справу Божу.

Була поразка. Загинула людина. І злякався Давид. І зрозумів, що добра справа – це не все. Без Божого керівництва найдобріша справа приречена на провал. А далі був пошук Божого лиця – і, як належить, успіх, благословення...

Ми так часто з впевненістю радіємо справі, яку робимо для Бога, забуваючи зрозуміти Його думку щодо цього, щоб робити згідно з Його почерком.

Прикро усвідомлювати, але найкраще наше діло може бути пустим, якщо воно неправильно зроблено.

Шукаймо Господа завжди, так, як належить – і кожна доручена Ним справа буде успішною й дуже доброю.

Діна СинюкДодати коментар

Пожертвувати