Табір для дітей біженців у Хорватії

22.04.2022
0
112

14-16 квітня в туристичному селі Веліка поблизу м. Пожега, що у Хорватії, пройшов християнський табір для дітей війни з України.

У м. Пожега ми прийняли близько 75 українців, частину з яких покликали в Хорватію через повідомлення в соціальних мережах. Частину дітей, які прибули у наше містечко, долучили до підліткового служіння. Але на цьому не зупинилися — мріяли і молилися про організацію християнського табору, щоб охопити всіх дітей, які прибули до нас.

І Бог відкрив двері: з’явилися ресурси та сформувалася команда волонтерів, які долучилися до організації та проведення табору. Разом з місіонерами з Доньї Міхольця, родиною Синюків, ми сформували план проведення кемпу, до якого залучили й інших братів і сестер.

Протягом трьох днів разом із дітьми ходили в гори, грали в активні ігри, співали християнські пісні й багато розмовляли про Біблію, воскресіння та стосунки з Богом. 45 дітей були зігріті любов’ю, захоплені спілкуванням та дружньою атмосферою.

«Дуже приємно відчувати себе не тільки в безпеці, а й прийнятими з любов’ю, — написала на своїй сторінці у Facebook переселенка з Києва Вікторія Гончарова, четверо дітей якої були учасниками табору, а вона з чоловіком активно долучилася до проведення заходу. — Дякуємо всім хорватським волонтерам за їхню доброзичливість і допомогу в організації цього кемпу, за наметове містечко, мотузковий адреналін-парк, спортивний інвентар тощо. А також нашим українським служителям і волонтерам, які активно служили та годували наших дітей».

Ми всіма силами намагалися відволікти дітей від спогадів про страшні події, свідками яких їм довелося стати, проте розмови іноді поверталися до болючих тем. Старші діти запитували, як Бог дивиться на цю жорстокість, чому Він не зупинить війну. Відповідати було не завжди легко і відповіді не завжди звучали настільки однозначно, як у мирний час. Але, як зазначили учасники табору під час прощання, це стало для них поштовхом замислитися про щось вище від тих речей, про які вони думали досі. «Ми ніколи стільки не говорили про Бога, як тут, — сказали дівчата з Полтавщини. — Але відчуваємо, що питання, які ми обговорювали у таборі, дуже важливі». 

Ми дуже вдячні всім, хто зробив свій вклад, маленький чи великий, у це служіння дітям України. Просимо молитися за подальший розвиток україно-хорватського підліткового та молодіжного служіння в м. Пожега та цілій Славонії.

Юлія та Андрій Свірчевські, ХорватіяДодати коментар

Пожертвувати