Мирослава Денисюк: «Жіноче служіння під час війни стало іншим»

28.02.2023
0
483

22 січня 2022 року на базі церкви «Спасіння», що на Волині (с. Підгайці, вул. Дубнівська, 1в) відбулася конференція «Щаслива мама», на якій були присутні 800 жінок. Організатор заходу – Мирослава Денисюк, відповідальна за жіноче служіння в церкві «Спасіння». Попереду було ще чимало планів, але розпочалася повномасштабна війна, яка змінила життя українців.

Минув рік. Яким він був для жіночого служіння? Про це поговоримо з матір’ю п’яти дітей, бізнес-леді, режисеркою пісенних кліпів, засновницею інформаційного агентства «Світогляд», студенткою магістратури Євангельського Теологічного Університету Мирославою Денисюк.

— У вас і без жіночого служіння вистачає справ. Чому взялися організовувати різні зустрічі для жінок?

— Насправді це не було спеціально сплановано. Усі сестри церкви «Спасіння» не раз зустрічалися для вирішення різних господарських питань ще під час будівництва дому молитви. А через деякий час після офіційного відкриття жінки й дівчата нашої церкви довірили мені цю ланку роботи. Для мене було непростим рішенням погодитися, бо кожну справу стараюся виконувати максимально ефективно й цього очікую від інших. А це відповідно вимагає чимало часу. Я одразу всіх попередила, що маю складний характер і не маю досвіду в цьому служінні. Але за цей рік переконалася, що Богу не потрібні професіонали, Йому треба вірні працівники.

— Чи були страхи на початку нової для вас справи? Якщо були, то які саме?

— Ніколи не ставила собі завдань служити перед якоюсь певною кількістю людей, однаково хвилююся перед кожною зустріччю, однаково ретельно готуюся, молюся за те, щоб не мій розум чи власне «я» проявлялося, а Божа мудрість. Крім того, не сприймаю служіння як довічний статус і готова залишити його, як тільки буду відчувати, що Бог не діє більше або я виконала всі Його доручення в цій справі, чи є хтось, хто може краще це робити.

— Перша багатолюдна конференція «Щаслива мама» відбулася 22 січня 2022 року. А 24 лютого цього ж року розпочалася повномасштабна війна. Чи не сприйняли це як червоне світло від Бога, що не варто працювати в цьому напрямку?

— Чесно кажучи, ця надзвичайна конференція була першим заходом, який мені вдалося організувати. Вона стала для мене яскравим свідченням того, що Бог веде просто на кожному кроці. Я абсолютно впевнена, що це Божа воля. Була потужна підтримка від пастора церкви, від сім’ї, від відповідальної за жіноче служіння в області, а також узгодженість зі спікерами. 800 сестер у залі та ще 1000 були з нами онлайн. Мені здавалося, що Бог говорив саме до мене через слова з Писання: «Не бійся, я з Тобою…» (Ісаї 41:10). За чотири дні до повномасштабної війни ми мали прекрасну молитовну зустріч із сестрами церкви. Звісно, що 24 лютого перевернуло всі плани й проекти. Церква повністю переключилася на допомогу з евакуації, і до квітня 2022 року не було окремих зустрічей. Але сестри постійно бачилися, і кожна робила, що могла. Я думаю, що це був особливий час, який посприяв будівництву дружніх стосунків. Це був час зовсім іншого жіночого служіння.

— Що надихало рухатись далі?

— Якось нещодавно я натрапила на виступ одного спікера, який радив починати жіночі служіння з маленьких груп. Добре, що я не чула цього раніше. Чесно кажучи, дуже багато прекрасних відгуків після конференції довго підтримували й надихали на нові ідеї.

— Поговорімо про тематику жіночих зустрічей. Можливо, ваш досвід для інших стане у пригоді.

— Напевно, тут не буде універсальних рекомендацій. Важлива підтримка пасторів і служителів. Я часто роблю опитування сестер своєї церкви та насамперед орієнтуюся на них щодо тематики, форми проведення, а також вважаю, що кожна жінка має якийсь талант, яким може служити. Це як велика команда. Відвідувати хворих чи просто немічних, розказувати свідчення, молитися (маємо безперервні молитовні ланцюжки), допомагати з підготовкою до різних заходів, щось купити чи навіть залишитися, щоб прибрати після заходу. З літа почали відвідувати мам із новонародженими дітками. Приходимо зі своїми смаколиками, ближче знайомимося, спілкуємося. Думаю, що не треба боятися щось починати нове й так само зупинити те, що неефективне. Ще до війни провели декілька організаційних зустрічей із командою, де готувалися до триденного ретриту в травні. Було все готово – від теми до детальної програми, заброньоване місце проведення. На три дні окремо зібрати жінок у воєнний час було вже не актуально, тому провели одноденний табір неподалік. Звісно, і тема «Сила по Божому слову» стала для всіх своєчасною. Інші зустрічі були для певних категорій жінок.

Однією з секретних умов моєї підготовки – завжди знайти людей, із якими обговорюю деталі й вислуховую поради перш ніж складаю остаточну концепцію для кожного заходу. Обов’язково цей план включає молитву як особисту, так і в групі людей, що погодилися підтримувати нас.

— Після кожної зустрічі ви проводили анонімне опитування за допомогою Google Форм. Які відгуки, як це допомагає при створенні нових проектів?

— Так я розумію, наскільки ефективним був захід. Майже завжди знайдеться хоча б одна незадоволена людина. Я ціную конструктивну критику, тому раджуся під час підготовки з більш досвідченими спікерами, а також ціную їхні відгуки після семінарів. А негативний відгук часто буває просто емоційного характеру: неможливо виправдати сподівань усіх людей. Хоча, звісно, після кожної зустрічі роблю аналіз, що можна було б зробити краще. Але стараюся не бути занадто суворою до себе, бо від самокритиканства втрачаю натхнення. Але ненадовго.

— Розкажіть про служіння для дівчат-підлітків «Перлина» в церкві «Спасіння».

— Особливістю першої конференції «Щаслива мама» було відкриття, що потрібно намагатися максимально охопити різні групи жінок: від підлітків і до найстарших. Хто шукає — той знаходить! Так і в моєму випадку. Знайшла хорошу й продуману програму для підлітків, а також чудову команду, яка теж горить служінням. Усі зустрічі «Перлини» різні, усі особливі, усі неповторні.

— Поділіться своїми планами на майбутнє.

— Напевно, це не стільки плани, як мрії. Хочеться проводити ретріти для жінок, а ще багато різних семінарів, попрацювати в маленьких групах, відновити ранкові недільні молитви й створити команду жінок, яка зможе служити багатьом іншим.

— Погодьтеся, не всі можуть організувати такі масштабні заходи. Як, на вашу думку, жінки можуть служити одна одній?

— Для кожного часу є потрібні події. Не думаю, що варто намагатися щось дублювати. Треба молитися, щоби Бог діяв. Це основне.

— Що ви порадите жінкам, які шукають «своє» служіння?

— Вважаю, що страх поразки, думки про те, що щось не вийде або вийде не так, як сподівалося, – найбільший ворог у будь-якому служінні. Головне — перемагати це й не намагатися бути досконалою. Пам’ятайте, що не треба тягнути все самостійно, поруч можуть бути люди, які з радістю підкажуть і допоможуть. Особисто для мене хорошою школою була моя сім’я, де з маленькими дітками читали біблійні історії, молилися за переживання один одного, співали й проводили разом багато часу. Оцініть, що у вас виходить найкраще, запитайте у своїх найближчих. Я завжди тримаю в пам’яті притчу про терновий кущ. І звідти короткий висновок: «Будь там, де тебе хоче бачити Бог, бо цілком можливо, що ти не на тому місці з тих самих причин, що й в притчі» (див. Книга Суддів, 9 розділ).

Розмовляла Наталія Носалюк, chve.org.ua



Додати коментар

Пожертвувати